Mehmet Yıldırım
Mehmet Yıldırım
mehmetyildirim@yenikonya.com.tr

Teslimiyet Yakışmıyor

01 Mart 2022, Salı günü eklendi.

Son haftalarda istediği sonuçları alamayan Konyaspor ilk fırsatta alacağı galibiyetle sezonun kalanı için yeni motivasyon, yeniden mücadele azmi oluşturmak peşindeydi. Bunun için ilk maçta Alanyaspor karşısında fırsat arayacaktı.

 

Maçta öne geçerek büyük fırsat yakalayan Konyaspor açıklanması zor şekilde yapılan hatalarla rakibe hediyeler sunan tarzda yapılan hatalarla daha ilk yarıda maçtan kopan bir mücadele içinde olması şaşırtıcıydı. Olumlu gidişatın bir anda bıçak keser gibi olumsuza dönüşmesini anlatabilmek çok güç... Alanyaspor'un gollerinde Konyasporlu futbolcuların katkısı daha fazlaydı cümlesi bu maçı net anlatır.

 

Trabzonspor karşısında alacağı galibiyetle ciddi şampiyonluk yarışı içinde olacak olan Konyaspor'da mağlubiyet sonrası yaşanılan olumsuzlukları açıklamak zor. Düz mantıkla şampiyonluğa inanmış bir Konyaspor'un uzaklaşması sonucunda yaşanılan konsantrasyon kaybı ve bunun düzeltilememesi şeklinde açıklanabilir. Bu düşünce de başarının sadece şampiyonluk olarak nitelendirildiği sığ ve anlamsız bir yaklaşımı akıllara getiriyor ki Konyaspor'un böyle bir yaklaşımda olduğuna ihtimal vermem.

 

Gelinen noktanın nedenleri hakkında fikir yürütebilmek çok zor… Herkes kendince fikirler üretecektir ama bunların da ne kadar gerçekçi olacağı tartışmalı kalacaktır. Saha içindeki Konyaspor'a baktığımızda ligin en az gol yiyen takımından dörder, beşer gol yiyen takımına dönüşmesi en belirgin dikkat çeken yönü… Bunun da nedeni ilk olumsuzlukta aşırı kırılgan bir yapı oluşması. Oysa Konyaspor'da böylesi kırılgan bir yapı oluşacağı bu sezon için hiç de akıllara gelebilecek bir olgu değildi. Bütün bunların nedeni hakkında futbolcuların kendileri ve teknik ekip dahi tespitler yapmakta zorlanacaktır fakat gelinen noktada doğru tespitleri yapmak ve doğru çözüm yolları bulmak yine en acil şekilde futbolcular ve teknik ekibin işi…

 

Mevcut puan durumuna bakıldığında hâlâ Konyaspor sezonu ikinci bitirmek için yüksek şansı var. Konyaspor'un sahadaki hâli ise çok uzaklaştığını gösteriyor. Bu sezona teslimiyet yakışmaz. Hâlâ belirgin bir avantaj sahibiyken vazgeçmek kabul edilemez. İçinde bulunulan hâlin düzeltilmesi gerekiyor.

 

Mücadeleye yeniden başlamak için çok geçerli sebepler mevcut… En başta kendi emekleri ile geldikleri yeri korumak kendi emeklerine sahip çıkmak en önemli sebep… Başka sebepler olsa da sıralamaya gerek yok… Çünkü kendi emeklerine sahip çıkamamak kadar daha yıkıcı ne olabilir ki? İstenen ve beklenen zor değil başarıyla yapabildiklerinizi tekrarlamanız…

 

Selam ve dua ile…

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ