Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK
kazim.ozturk@yenikonya.com.tr

BAŞARAMAYACAKSINIZ!

29 Kasım 2021, Pazartesi günü eklendi.

Türkiye'nin ayağına pranga takmak, emperyalist haydutlara peşkeş çekmek, terörle, darbeyle, halk ayaklanmasıyla, iç savaşla… yerle bir etmek için var güçleriyle savaştılar- çalışıyorlar! Uykularını, duraklarını kaçırıyorlar. Durmadan ihanet şebekelerini devreye sokmaya gayret ediyorlar.

Eğer zayıf, cılız, korkak bir hükümet olsaydı şimdiye kadar Türkiye'miz Suriye olmuştu. Belki ondan da beter hale gelirdi. Baksanıza, Yunanistan'ı üs haline getiriyor ABD. Kıbrıs'ın güneyini silahlandırıyor. Teröristlere tırlar dolusu silah veriyor. Aklı sıra ülkemizi çepeçevre kuşatıp diz çöktürecek!

"Faizler düşecek” sözünden sonra faiz lobisi harekete geçti. "Sen misin faizler düşecek diyen? Biz buna izin vermeyiz…” düşüncesiyle dövizde oynamalar başladı. Piyasayı alt üst etmek, ekonomik açıdan yurduma ders vermeyi düşündüler. Pahalılıkla, provokasyonla, halkı sokağa çağırmakla netice alacaklarını sandılar.

Asla başaramayacaksınız, beceremeyeceksiniz. Nasıl ki 15 Temmuz'da hak ile yeksan oldunuz, nasıl ki bütün girişimleriniz akamete uğradı bu da sonuçsuz kalacak, bundan da netice alamayacaksınız! Zira vatanını deli gibi seven millet var. Milletine âşık bir hükümet var. Gece demeden, gündüz demeden ülkesine hizmet sevdalısı Devlet erkânımız var.

bu kritik zamanda halkımdan istirhamım; ne olur yalan haberlere inanmayın, kafaları bulandırmak isteyen, kara propaganda yapan bazı odaklar var. Ne olur bunların ekmeğine yağ sürmeyin. İsraftan, lüksten, boş yere para harcamaktan kaçının. Her işinizde Türk parası kullanın. İslamî hasletlerden uzak kalmayın. İslam'a yönelen, yolu hak ve hakikatten geçenler mahcup olmaz, mahrumiyete düşmez. Bu, tarihen sabittir.

Gerçekleri gören devletler, Türkiye ile yanyana geliyor, anlaşmalar yapıyor ve yatırıma gidiyorlar. Onlar da anladı ki ABD ve batının niyeti, dünyadaki İslami canlanmayı baltalamak. Orta doğu barış yolunun Türkiye'den geçtiğini anladılar ve hemen emperyalist devletlere sırtlarını dönüp, Dünya barışını temin edecek Türkiye ile yollarını ve kollarını birleştirmeye karar verdiler.

Bundan birkaç sene önce Türkiye'ye hasım olan BAE, Türkiye'de yatırım yapmaya geldi. Bu konuda birçok anlaşmaya imza attı. Mısır ile yumuşamalar belirdi.

Türkiye güçlendikçe Türkiyemize olan ilgi ve alaka gün geçtikçe dahada artıyor Türkiye'ye yapılan yatırımlar her geçen gün hızla büyüyor Al Faisal Holding Kurucusu ve holding bünyesinde faaliyet gösteren Artic'in Yönetim Kurulu Başkanı olan Şeyh Faisal Bin Qassim Al Thani, şu ifadeleri kullandı;

"Biz ambargonun hiçbir etkisini Türkiye sayesinde hissetmedik ve gerçekten de Türkiye'nin mazlum ülkelere karşı duruşunu Katar nezdinde yakından hissetmiş olduk. Sayın Cumhurbaşkanı'na ve Türk halkına teşekkür ediyorum.

Türkiye hepimizin gurur duyduğu, çok büyük ve geleceği çok iyi olan bir ülke. Arapların özellikle Türkiye'ye karşı çok büyük bir ilgisi var ve bizim Katarlılar olarak özel bir ilgimiz ve sevgimiz var. Son zamanlarda Katar üzerine uygulanan a'mbargolarda Türkiye'nin Katarın yanında duruşunu özellikle de Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar'ın yanında oluşunu unutmuyoruz. Ve biz biliyoruz ki bu duruş sadece Erdoğan'ın duruşu değildi, onun temsil ettiği bütün Türk halkının duruşuydu.

Türkiye sayesinde kendi ülkemize uygulanan a'mbargoyu hissetmedik. Gerçekten de Türkiye'nin mazlum ülkelere karşı duruşunu Katar nezdinde yakından hissetmiş olduk. Bir kez daha Sayın Cumhurbaşkanı'na ve Türk halkına teşekkür ediyorum.”

 

Bizim Eller!

 

Bu vatanda imzamız var,

Yedi bölge "biz" kokuyor,

Anadolu cömert diyar,

Bizim eller haz dokuyor!

 

Ceddimizden emanettir,

Korumamak ihanettir,

Hak sevgisi selamettir,

Bizim eller hız kokuyor!

 

Gönle akar ırmakları,

Can veriyor kaynakları,

"Allah” diyen oymakları,

Bizim eller öz kokuyor!

 

Melek huylu dostlar çıkar,

Şeytanları yakıp yıkar,

Can analar ışık yakar,

Bizim eller naz kokuyor!

 

 

 

Bulamayabilirsin!

Ey vefasız sevgili Üzme canı bu darda,

Hasbi olan kulları bulamayabilirsin,

Gözyaşları içinde bir gün gelir arar da,

Gideceğin yolları bulamayabilirsin!

 

Dillerini har edip kalbe batırma sakın,

Ağyarları yar edip dostu bitirme sakın,

Nurlarını nar edip kana yatırma sakın,

Muhabbetli dilleri bulamayabilirsin!

 

İnsan insana muhtaç tek başına olamaz,

Eller ellerden üstün bir kenarda kalamaz,

Hak sevgisi ebedi hiçbir fani alamaz,

Kaybettiğin elleri bulamayabilirsin!
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ