Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK
kazim.ozturk@yenikonya.com.tr

İSLAM VARSA HAYAT VAR!

23 Nisan 2021, Cuma günü eklendi.

İlesam Dergisi'nin Ocak- Şubat 2021 tarih ve 27. Sayısının kapak konusu; " HAYATA ANLAM YÜKLEYEN İSLAM” başlığını taşıyor. Birçok akademisyen ve ilim adamının ilmi çalışmaları ve araştırma yazıları ile dopdolu. Elinize aldığınız zaman bırakamıyorsunuz dergiyi. Prof. Dr. Hayrani Altıntaş; Modernizmin insanı nasıl savurduğunu, manevi iklimden uzaklaştırdığını, özünden ayırdığını şu cümlelerle belirtiyor;

"Modern hayat denildiği zaman bugün yaşadığımız hayat söz konusudur. Batı dünyası Ortaçağda "karanlık çağ” denilen bir dönem yaşadı. Hıristiyan din adamları insanları sömürmek için kitapları yasakladılar. Kütüphaneleri kapattılar. Düşünceye bile ambargo koydular. Hayatı kendi isteklerine göre düzene soktular. "Allah üç değil, tek” diyen, teslisi kabul etmeyenleri sürgüne gönderdiler. Düşünen bilge kişiler, dini reddederek insanı ön plana çıkarıp Hümanizm denilen akımı başlattılar. Her şeyin insan ve onun aklının eseri olduğunu söyleyerek bilimi din kabul etme akımını geliştirdiler.

O derece ileri gidildi ki Satanizm gibi cereyanlar doğdu. Ardından eskiden beri devam eden Materyalizm canlanıp zihinleri işgal etti. Darvinizm zihinleri kapladı.

Din, düşünce sahasından sürüldü. Dini ve ahlaki değerler sosyal hayata yön vermekten uzaklaştırıldı. Gelenekler terk edildi, modern hayat denilen yeni bir hayat her tarafı kapladı. Kapitalizm, serbest piyasa ekonomisi adı altında yeni bir sömürü düzeni ortaya çıktı. Kapitalizm, kendi sömürü düzenini devam ettirmek için, müesseseler bile kurdu. Şeker pancarını yok edip mısır şurubundan üretilen sun'i tatlandırıcıyı piyasaya sürdüler. Demokrasi geldi ama adalet gelmedi. Hayvanları ve makineleri istenilen şekilde yönlendirerek kişileri, ülke halklarını istedikleri gibi sevk ettiler.

Modern hayat lüks ve israfı getirdi. Herkes en iyiyi, en güzeli ister oldu. Böylece iktisat ortadan kalktı. Aşırı istekler zihinleri, inanılmaz iştah ruhları kapladı.

Modern hayat ruhi ihtiyaçlarımızı unutturdu. Tüketim ekonomisi, çevre kirliliğini teşvik etti. Kapitalist sermaye, tek tip insan geliştirdi. Başkasını düşünmeyen bir insan çıktı ortaya. Materyalizm, insanların hayatını baştan sona kapladı. Müslüman halklar bile onun esiri oldu. Müslüman ülkelerdeki despot yöneticiler, materyalizmin başını çekerek batı ülkelerinden mülkler satın aldı veya biriktirdikleri paraları batı bankalarına yatırdılar. Modern hayat emperyalist ülkelerin elinde, sömürge düzeni, böl, parçala ve yok et savaşına zemin hazırladı. Kendileri nükleer silahlar yaptılar, bunları yapmak isteyen Müslüman ülkelere ambargo uyguladılar….” Altıntaş hocamın belirttiği gibi, materyalizm, satanizm, Darvinizm, kapitalizm…gibi batıdan içimize sokulan felsefi akımların panzehri; İslam'dır. İslam varsa hayat var. Prof. Dr. Ertuğrul Yaman; "İslam'ı Anlamak ve Yaşamak üzerine düşünceler” başlıklı yazısında şu gerçeklere parmak basıyor; "Kur'an-ı Kerimi okumak yetmez, anlamak ve yaşamak gerekir. Dinimizi hakkıyla anlayabilmek için, önce Kur'an-ı Kerimi yüzünden okumak, onun içerdiği evrensel bilgileri ve mesajları kavrayabilmek için, mutlaka mealini de sabırla okumak, anlamak ve zaman zaman da tefsir kaynaklarına başvurmakta yarar var. Kur'an'ı tam ve doğru anlayabilmek için, çoklu bakış açısına ve entelektüel bilgi birikimine ihtiyaç var.

İslam, öldürme üzerine değil, yaşatmak üzerine kuruludur. Allah, insana aklı boşuna vermemiştir. İslam, birlik ve esenlik dinidir. Birlik ruhu da ilahi kaynaklıdır. Olayları akılla, ibretle yorumlayıp ders çıkarmayı bilmek zorundayız….”

Dünyanın huzura ermesi, savaşlardan, kavgalardan, sömürülerden, hak ihlallerinden, terörden, çevreye saygısızlıktan kurtulmanın yolu; İslam'a yönelişten geçer. Ne mutlu Hak yolu tercih edenlere, ne mutlu İslam yolunda gidenlere.  Batı, bize değer yargısı aşılayamaz. İlahi olmayan sistemlerde huzur olmaz.  

   

 Batı Dedikleri!

 

  "Medeniyet” diye, yola çıktılar,

Demokrasi ile ülke yıktılar,

Terörle beslendi, canlar yaktılar,

Batı dedikleri, Firavun soyu!

 

 "İnsanlık” diyerek, hep kandırdılar,

Dünyayı terörle, yandırdılar,

Uyuşturucuya, kan bandırdılar,

Batı dedikleri, Firavun soyu!

 

Barışın adıyla, barışamadı,

Hak sözün yadıyla, yarışamadı,

Merhamet tadıyla, buluşamadı,

Batı dedikleri, Firavun soyu!

 

Ezelden beridir, hilale düşman,

Hasan'a Ahmet'e, Bilal'e düşman,

Türk'e ait olan, her hale düşman,

Batı dedikleri, Firavun soyu!

 

Hep Salamon'larla, birlik oldular,

Hans'la Simon'larla dirlik oldular,

Ülke sömürdüler, varlık oldular,

Batı dedikleri, Firavun soyu!

 

Beyin yıkadılar, köle ettiler,

Bastıkları yeri, çöle ittiler,

Petrole oturdu, çaldı gittiler,

Batı dedikleri, Firavun soyu!

 

Müslüman'a kini, dinmeyecek hiç,

İnsanlığı seçip, sinmeyecek hiç,

Vampirlik huyundan, dönmeyecek hiç,

Batı dedikleri, Firavun soyu!

 

Kur'an'a ezana, yasak koydular,

İtiraz edenin, gözün oydular,

Tüm Siyonistlerin, sözün uydular,

Batı dedikleri, Firavun soyu!

 

Barışa huzura, savaş açtılar,

Birlikten sohbetten, her gün kaçtılar,

Âdem'i öldürüp, kanını içtiler,

Batı dedikleri, Firavun soyu!

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ