Mehmet Akif TEKİN
Mehmet Akif TEKİN
mehmetakiftekin@yenikonya.com.tr

Kazanma Alışkanlığı

09 Kasım 2021, Salı günü eklendi.

Konyaspor kazanmaya devam ediyor. Ligde sessiz sedasız üçüncü sıraya kadar yükselen yeşil beyazlı ekip artık herkesin çekindiği, korkulan bir takım konumunda.

İzmir deplasmanına giderken Konyaspor için en büyük handikap uzun zamandır Göztepe'ye karşı galip gelememesiydi. Özellikle son zamanlarda İzmir temsilcisinin yöneticilerinin ve taraftarının Konyaspor halkına ve camiasına takındığı tavır bu müsabaya farklı anlamlar yüklenmesine sebep oluyor. Neyseki Konyaspor bu tutumlara karşı verilecek en güzel cevabı sahada baskın ve etkili bir oyunla vererek hem uzun süredir Göztepe karşısında galip gelememe serisine nokta koydu hem de sezon başından beri ligdeki iyi giden formunu korudu.

Müsabakanın henüz başlarında Göztepe etkili olmaya çalışsada Konyaspor akıllı oyunu ile rakibine topu verdi ve alanını çok iyi kapatarak rakibini yordu. Müsabakanın her ne kadar ilk etkili pozisyonunu Göztepe bulsada Konyaspor kaptığı bir topla çok iyi kontra atağa çıktı. Serdar Gürler kişisel becerisi ile topu taşıdı, arka direğe çok etkili bir orta yaptı ve bu sezonun şu ana kadar gol yükünü çeken Chıkalleshi skoru biranda 0-1 yaptı. İzmir'de büyük bir sessizlik oluştu ve Konyaspor rakibine iyi analiz ederek çalışmalarının karşılığını bu gol ile almış oldu. Bu golden sonra Konyaspor için artık işler daha kolay olacaktı. Skoru eşitlemek adına panikle hücum yapan Göztepe defansın arkasında sürekli boşluklar bırakıyordu. Konyaspor bunu iyi değerlendirdi. Oyun içinde aktif olarak dinlendi. Rakibine yeri geldi topu verdi alanını güzel parselledi ve rakibini yordu. Rakibi sabırsız oynayıp topu kaybedince etkili kanat oyuncularına topu iletti ve tehlikeli pozisyonlar yarattı. Nitekim bu pozisyonlardan birinde Konyaspor etkili gelirken orta alanda yapılan sert müdahale sonucu Konyaspor'un atağı kesildi. Hakem tereddüt etmeden Yalçın Kayan'ı oyundan attı.

İkinci yarıda Konyaspor maçın tek hakimiydi. Son tercihler ve son vuruşlar biraz daha iyi olsa İzmir'den tarihi bir farkla dönebilirdi yeşil beyazlı ekip. Yapılan yerinde değişiklikler sayesinde takımı diri tutan İlhan Palut her hangi bir sürprize izin vermek istemedi. Konyaspor bu dakikalarda bir gol daha bularak skoru 0-2 yaptı. İlerleyen dakikalarda dediğim gibi Konyaspor çok rahat 3-4-5'i bulacak pozisyonlar yakaladı ama olmadı.

Bu galibiyet ile Konyaspor ligde averaj farkıyla 2.sıradaki Hatayspor'un ardından 3.sırada bulunuyor. Sezon başında kimsenin şans vermediği bu takımın bu denli başarılı sonuçlar alması ise tüm spor camiası tarafından takdir ediliyor.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ