Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
İbrahim ARICI
İbrahim ARICI
ibrahimarici@yenikonya.com.tr

Fitneye Dikkat!

21 Ocak 2019, Pazertesi günü eklendi. Font boyutu:

AK Parti'nin Konya adayları açıklandı. 31 ilçenin 5'inde ittifak söz konusu. Her iki partinin Genel Merkezlerinin mutabakatıyla bu ilçeler belirlendi. Adayları açıklamak üzere Konya'da bulunan Ak Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan'da konuşmasında teşkilatlar bir olursa, fitneye müsaade edilmezse, samimiyetle çalışılırsa çok rahat bir şekilde seçimi Cumhur İttifakı'nın kazanacağını söyledi. Bunu söylerken ister istemez bu ittifaka çomak sokmak isteyenlerin çıkacağını bilerek söyledi. Bizim ülkemizde yerel ve genel seçimler kesin çizgilerle ayrılmaz. Genel siyaset meseleleri yereli, yereldeki sıkıntılar genel seçimleri etkiler. Konya'da şuan seçim atmosferine giremeyen Cumhur İttifakı'nın 2,5 ayı var. Sosyal medya başta olmak üzere partiye kızan, siyasete kızan, liderine kızan, şuan ki ekonomik durma kızan bir kesim var. Bu kesim yerel yönetimlerden memnun olan kesiminde kafasını karıştırmıyor değil. Adaylar her ne kadar yakın zamanda açıklansa da kamuoyu isimleri biliyordu. Bilinen isimlerde de bir değişiklik olmadı. Bu süreçte ne yerel hizmetler, nede adaylar konuşuluyor.

Bu süreçte AK Partili yada MHP'li gibi görünüp sosyal medya ortamlarında başka bir partiyi de işaret etmeden ortalığı karıştıracak fitneciler çıkacaktır. Liderler bu anlamdaki net tavrını gösterdi. Samsun örneğinde olduğu gibi itiraz edenler partiden uzaklaştırıldı. Liderler bu kadar net bir duruş sergilerken tabanın aykırı, isteksiz, umutsuz yaklaşımı olursa çok oy kaybedilir. Sadece Konya bazında söylemiyorum. İstanbul'da, Ankara'da ve diğer iller içinde durum böyle.

Okullar ara tatile girdi. Zaman zaman bu konuda yazdım. AVM'lerin çocuklarla dolduğunu görünce yeniden önerimi tekrarlamak istiyorum. Bu tatilde çocuklarımızla daha verimli bir zaman geçirmeye davet ediyorum. Öyle bir şehirde yaşıyoruz ki değerini bilmiyoruz. Çocuklarımızı alıp şehrin havasını bir teneffüs ettirelim. Tarihi camileri, müzeleri, çarşı-pazarını gezdirelim. 15 gün boyunca bilgisayar başında geçirecek çocuklarımızın dinlenmesini bekleyemeyiz. Bir farklılık yapalım bu tatilde. Evet hava soğuk ama bu şehrin soğuğunu bile hissetmeli çocuklar. Şehrin tarihini, kültürünü, manevi havasını bilemeyenler şehrin kıymetini bilemezler. Sadece bir yapıdan ibaret değildir bu şehir. Gelecek nesillere iyi anlatabilmeli. Şehirlerinde bir yaşı, yaşayışı, fikri, zikri vardır. Bunları yaşayabilmek ve yaşatabilmek bizim elimizde. Eyvallah…

Bu yazı 839 kez okundu.
Yorumlar

Yazarın tüm yazılarını görmek için tıklayınız!

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ