Reklam
Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
İbrahim ARICI
İbrahim ARICI
ibrahimarici@yenikonya.com.tr

NERDE KALMIŞTIK?

17 Eylül 2018, Pazertesi günü eklendi. Font boyutu:

Hayatın gerçekliğiyle buluştuğunuz yer burası. Haberimiz var.: Size dair her şeyden. Sosyal, siyasi, ekonomik tüm meselelerden. Şehrimizden haberimiz var. Bu ülkeden, sınırların kalktığı global dünyadan da haberlerimiz var.

Sizinle paylaşacağımız çok şey var. Yeni yüzümüzle biz buradayız. Bizimle olun, Sizin de haberiniz olsun.

Durmak yorulmak bilmeyen bir sistemin parçalarıyız. Üzerimize doğan her günde ufkumuz aldığınca engin bir yol var önümüzde. Yol bize emanet. Yolcular bizden eman beklemekte. Biz varsak uzayacak yollarda ellerimiz, en kuytu köşelerin hayatlarına. Emeğimiz nefes olacak. Hayalleri bile tükenmiş çocuklara gökkuşağının zirvesinden kucak dolusu mutluluklar sunacağız.

Görmek için iyi bakmak lazım. Sınırların kalktığı, bu büyük coğrafyada olmak istediğiniz yerdeyiz.

Tam da bu sebepten yenilenme en temel hedef kovaladığımız saniyelerin eşiğinde. Biliyoruz durduğumuz yer geri kaldığımız yerdir. Yorulursak bitmişiz demektir. Ve biz en yüksekten uçan martı en uzağı görendir bilinciyle bugün yeni bir kıyamla işimizin başındayız.

İşimiz haber. Başarımız haberin yansımaları. Hedef çıtası yüksek uzun bir maratonun içinde soluksuz takipteyiz. Ümmetin coğrafyasında her kuytuda atar kalbimiz. Mazlumun sesi nefesiyiz. Ağlıyorsa bir yetim gözyaşını ilk biz görmeliyiz. Görmeli ve oracıkta silmeliyiz.

Tüm bunlar için gösterişsiz dünyaların aynası, sessiz çığlıkların alt yazısı olmaya devam edeceğiz.

Her yeni gün bir müjdedir kainata. Ümitlerin tükendiği noktada Yeniden umutla bakmak için hayata. Ve biz dirilişin yükselen sesi olarak en ön saftayız.

Samimi, içten bizden dedik. Hakkı ve sabrı tavsiye ederek, hanelerinize misafir geliyoruz. Bir misafirin edebi ve ahlakıyla geliyoruz.

Haber demek doğruluk demek, haber demek güven demek, haber demek hak yemeden hakkını teslim etmek demek. Dün olduğu gibi hakkı haykırmaya, zulme karşı çıkmaya ve bu mübarek şehre hizmet etmeye devam ediyoruz.

Yeni bir heyecanla, karşınızda olmanın heyecanıyla. Efendim nerde kalmıştık???

 

Not: Bugün akşam 19:30 Kontv Ana Haber Bülteni'nde birlikte olmak dileğiyle… Eyvallah

Bu yazı 604 kez okundu.
Yorumlar

Yazarın tüm yazılarını görmek için tıklayınız!

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ