Beyhekim Sağlık Kampüsünde Projeler Hızla tamamlanıyor

 Beyhekim Sağlık Kampüsünde  Projeler Hızla tamamlanıyor
Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2024 yılı ilk 3 ay değerlendirme toplantısı İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç başkanlığında gerçekleştirildi.

Hastane Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Mermer ile birlikte tüm hastane yöneticilerinin ve klinik sorumlu hekim ve hemşirelerinin katıldığı toplantı da Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sunulan sağlık hizmetleri istatistiksel veriler eşliğinde ele alındı.

‘Eğitim klinikleri ve yan dallar artırılıyor'

Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin bulunduğu konum itibari ile çok geniş bir bölgeye ve nüfusa hitap ettiğini hatırlatarak konuşmasına başlayan İl Sağlık Müdürü Prof. Mehmet Koç, hastanenin, bölgede hizmet sunan en nitelikli ve donanımlı sağlık tesisi olması hedefine yönelik projelerin hızla tamamlanmaya başladığını söyledi.  Hastane bünyesinde hizmet sunan her bir kliniğin en nitelikli sağlık hizmetini sunması adına çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Prof. Dr. Koç, "Hastanemizin eğitim araştırma misyonuna uygun hizmet sunması için gerekli olan eğitim kliniklerimizin kurulması adına altyapılar oluşturulmuş olup, Endokronoloji, Romatoloji, Hematoloji, Yeni doğan, Gelişimsel Pediatri gibi yan dal birimlerimiz de hastanemizde hizmet sunmaya başlamıştır. Hastane içerisinde gerçekleştirdiğimiz fiziki düzenlemelerle birlikte yan dallara ve yeni birimlere her geçen gün yenileri eklenmeye devam edecektir” dedi. 

‘Kemoterapi ve Radyoterapi üniteleri açılıyor'

Hastane bünyesinde Tıbbi Onkoloji ve Radyasyon Onkolojisi birimlerinin hizmet sunabilmesi ile ilgili düzenleme ve çalışmaların tamamlanma noktasına geldiğinin müjdesini de veren Prof. Dr. Koç, "Hastanemizde kemoterapi hizmetlerimiz kısa bir süre içerisinde başlayacak. Radyasyon onkolojisi için de çalışmalarımız devam ediyor. En ileri düzey radyoterapi tekniklerini uygulayabildiğimiz bir sistemi inşallah yaz sonuna kadar hastanemize kurmuş olacağız” şeklinde konuştu.

‘3 ayda 397 bin hastaya sağlık hizmeti'

Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin hasta sayısı, yatak doluluk oranları ve özellikli hizmetler ile şehrin ve bölgenin önemli bir yükünü kaldırdığını ifade eden Prof. Dr. Koç, "Hastanemiz acil servisinde 2024 yılı ilk 3 aylık diliminde 100 bin 74 hastamıza sağlık hizmeti sunulmuştur. Yine aynı dönem içerisinde 297 bin 645 hastamız, hastanemizden poliklinik hizmeti almıştır. Toplamda ise 397 bin 719 hastamıza tedavi hizmeti sağlanmıştır” diyerek hastanenin geçen yılın aynı dönemine göre çok daha fazla sayıda hastaya sağlık hizmeti sunduğunu belirtti. Prof. Dr. Koç, fizik tedavi ve psikiyatri kliniklerinin tüm ülkeye örnek teşkil edecek hizmetlere imza atığının da altını çizdi. 

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç'un konuşmasının ardından Hastane Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Mermer tarafından sunum gerçekleştirildi. Toplantı, yapılan detaylı (acil, poliklinik, ameliyathane, özellikli hizmetler, MHRS vb.) sunumun ardından genel değerlendirmelerin yapılmasıyla sona erdi.

 

Kaynak: Haber Merkezi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz. Yeni Konya WhatsApp haber kanalımız için tıklayınız!

Yorum Yap

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan yenikonya.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Bu habere henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın!
X
Yorum Yazma Sözleşmesi
“Sayfamızın takipçileri suç teşkil edecek, yasal olarak takip gerektirecek,hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, müstehcen, toplumca genel olarak kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir yorumu bu web sitesinin hiçbir sayfasında paylaşamazlar. Bu tür içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk yorumu gönderen takipçiye aittir. yenikonya.com.tr'ye yapılan yorumlar arasından uygun görmediklerini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin yayınlamama veya yayından kaldırma hakkına sahiptir. Konhaber başta yukarıda sayılan hususlar olmaz üzere kanun hükümlerine aykırılık gerekçesi ile her türlü adli makam tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinden Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 332.maddesi doğrultusunda istenilen yorum yapan takipçilerine ait ip bilgilerini ve yapmış olduğu yorumları paylaşabileceğini beyan eder ”
BENZER HABERLER