Mehmet Akif TEKİN
Mehmet Akif TEKİN
mehmetakiftekin@yenikonya.com.tr

Basit Hata Sonucu Alınan Üzücü Mağlubiyet

19 Ekim 2021, Salı günü eklendi.

Konyaspor bu sezon ligde ilk yenilgisini almış oldu. Ancak yenilginin basit hata yapılarak yenen bir gol ile olması en çok morla bozan unsurdur diye düşünüyorum. Skubıc ve Sehıc o kadar rahat olmasına rağmen aralarındaki diyalog eksikliği ve boş kaleye yuvarlanan top ile Galatasaray karşısında mağlup olmak Konyaspor için iyi giden serinin sonu olmuş oldu. Buna rağmen özellikle ikinci yarıda sergilenen oyun Konyaspor adına iyiydi.

Konyaspor müsabakanın ilk yarısında sahada silik bir görüntü çizdi. Yenilen basit gol ve akabinde gelişen pozisyonlar Konyaspor'un ilk yarı itibari ile oyunda toparlanmasına izin vermedi. En etkili yeri kanatları olan Konyaspor bu bölgeleride iyi kullanamayınca kendi adına yeterince berbat bir ilk yarı oynadı. İlk yarıda Konyaspor adına en olumlu şey skorun 1-0 kalmasıydı.

İkinci yarıya Konyaspor daha etkili başladı ve üst üste pozisyonlar buldu. Bu pozisyonların bir çoğunda gene son hamleler eksik ve yetersiz kaldı. Kanatları iyi kullanması ile birlikte oyunu kendi lehine çeviren Konyaspor bulduğu pozisyonları bitiremedi. Özellikle Muslera'nın aynı pozisyonda iki kritik kurtarışı beklide maçın kırılma anıydı. Rahmanovıc'ın bitiremediği pozisyon Konyaspor adına bir diğer kayıp oldu. Her şeye rağmen ikinci yarıda deplasmanda Galatasaray'a bu şekilde üstünlük kurmak her takımın yapabileceği bir iş değil. Sonucu bir kenera bırakırsak puanların paylaşılmasının en adil sonuç olduğunu söylemek isterim.

Son olarak Taylan ve hakem üzerinde birkaç bir şey söylemek istiyorum. Taylan muhtemelen Türkiye'de hakem standartları her müsabaka yada her dakikada aynı olsa ilk yarıdan oyun dışı kalırdı. Fatih Terim bu riski görerek Taylan ile ikinci yarıya başlamadı ve değişikliğe gitti. Konyaspor elbet kaybedecekti ama bu şekilde kaybedilmesi sanırım en büyük üzüntü oldu.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ