Mehmet Akif TEKİN
Mehmet Akif TEKİN
mehmetakiftekin@yenikonya.com.tr

İlk yarıdaki kötü oyun skoru tayin etti

15 Şubat 2022, Salı günü eklendi.

Konyaspor zirve yarışında deplasmanda lig lideri Trabzonspor'a mağlup olarak liderlik yolunda çok büyük bir yara aldı ve rakibinin 12 puan gerisine düştü. Maçın ilk yarısında tamamen rakibine teslim olan Konyaspor ikinci yarı reaksiyon vermesine rağmen çabaları yetersiz kaldı.

İlk yarıda Konyaspor rakibine karşı pek varlık gösteremedi. Özellikle hızlı geçiş oyunlarında rakibini durdumakta bir hayli zorlandı. Orta alanda bu geçiş oyununu ayak uyduramayan Konyaspor kalesinde golü de hızlı bir geçiş oyunu ile gördü. Zaman zaman pozisyon bulmaya çalışsada bunda başarılı olamayan Konyaspor ilk yarıda adeta rakibine teslim oldu. Özellikle rakip hücum oyuncularının hareketli oyunu karşısında çare üretemeyen Konyaspor kalesinde birçok tehlikeli pozisyon yaşadı.

İkinci yarıya daha istekli başlayan bir Konyaspor vardı. Rakibini daha önde karşılayan ve orta alandaki geçiş oyunlarında rakibine ayak uydurabilen Konyaspor skorsal anlamda olmasa da oyun anlamında varlığını hissettirdi. Ancak bu kez de Trabzonspor'un bireysel yetenekleri öne çıktı. Nwakaeme'nin ayağına top öyle bir yapıştı ki kimse topu ayağından alamadı ve skor iyiye giden oyunda biranda 2-0 oldu. Gol öncesi Barış'ın Nwakaeme'yi sırtı dönük pozisyonda döndürmesi golde göze çarpan hata detaylarından biriydi. Cikalleshi-Hassan değişikliği ile ön alanda ön alanda daha hareketli bir oyun yapısına bürünen Konyaspor 2-0 olmasına rağmen oyundan kopmamaya çalıştı. Son dakikalarda gelen şık gol ve akabinde baskılar sonuç vermedi ve Konyaspor sahadan mağlubiyetle ayrıldı.

Bu sonuca artık takılı kalmamak gerek. Camia ve takım için her ne kadar üzücü ve can sıkıcı olsa da Avrupa kupalarına katılım için Konyaspor'un çok büyük bir şansı var. Bu bağlamda kendi tarihinin en iyi derecesini elde etmesi adına biran önce bu mağlubiyet havasında çıkılmalı ve cuma günü oynanacak olan Kasımpaşa maçı hazırlıklarına başlanmalı.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ