Mehmet Akif TEKİN
Mehmet Akif TEKİN
mehmetakiftekin@yenikonya.com.tr

Lig Tarihinin En İyi İlk Yarı Performansı

24 Aralık 2021, Cuma günü eklendi.

Konyaspor çok ama çok kötü başladığı, müsabakanın hemen başında kendi hatasından gol yiyerek geriye düştüğü maçtan iyi oyununun hakkıyla geriden gelerek rakibine deplasmanda üstünlük kurdu ve sahadan üç puanla ayrıldı. Bu sonuçların ardından ligin ilk yarısını ikinci sırada bitirmeyi garantileyen yeşil beyazlılar kendi adına ligin en iyi ilk yarısını oynamış oldu.

Sezon başından beri defansf anlamda çok iyi işler çıkaran Konyaspor bu maçın hemen başında çok bariz bir hata yaparak geriye düştü. Önemli olan bu hatayı telafi etmekti ve Konyaspor maç içerisinde bu pozisyona bağlı kalmayarak iyi reaksiyonlar verdi. Özellikle defansın arkasına atılan toplarda tehlike yaratmaya çalışan yeşil beyazlılar etkili olmaya çalıştı. Orta alanda rakip ile fiziksel mücadeleden kaçınmayan ve kazandığı topları iyi değerlendiren Konyaspor beraberliği yakalayınca geriden gelen takım olmanın vermiş olduğu güven kazanımı ile rakibinin üzerine daha çok gitmeye başladı. Hatayspor'da skoru korumak isterken biranda 10 kişi kalınca maçın seyri biranda değişti. İlk dakikalarda Hatay yönüne esen rüzgar ilk yarı bitmeden Konyaspor lehine dönmüş oldu. İkinci yarıda hem rakibinin 10 kişi kalmasını iyi değerlendiren hemde iyi oyununa devam eden Konyaspor sahadan 1-3 gibi bir skorla ayrılarak ligin ilk yarısını ikinci sırada bitirmeyi garantiledi. Maçın sonlarına doğru Ahmet Çalık'ın maçın başında yapmış olduğu hatayı telafi etme isteği maalesef kırmızı kart ile sonuçlanınca daha büyük bir hatayı doğurmuş oldu. Bu kart ile en az 1 hafta takımını yalnız bırakması kesinleşmiş oldu.

Şimdi hafta sonu Konyaspor'un evinde oynayacağı zorlu bir Beşiktaş müsabakası var. Bu müsabaka Konyaspor'un aslına bakarsanız ligde neyi hedeflediğini gösterecek bir karşılaşma olacak. Lig üçüncüsü ile arasındaki 4 puan ve lig liderinden kopmamak Konyaspor'u burada kritik bir tercih bekliyor. Aslına bakarsanız Kimse dile getirmiyor yada yakıştıramıyor ama ligin şuan ikincisi Konyaspor ve Trabzonspor'dan sonra en güçlü şampiyonluk adayı. Bunu ben değil ligdeki puan durumu söylüyor. Elbet Konyaspor için şuan uzak bir hedef ama ilerleyen dönemler için belki de atılacak en büyük adımlar bu sezon atılıyordur. Başlangıç sezonu belki bu sezondur. Önemli olan devamlılığı sağlamak ve rehavete kapılmamak. İstanbul takımlarına atılan puan farkı göz önünde bulundurulduğunda Konyaspor bu mücadele ve bu oyun anlayışı ile devam ederse ligi belki de beklediğinden iyi bir noktada bitirebilir. İnsan dünyada hayal ettiği kadar vardır.

Saygılarımla…

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ