Mehmet Akif TEKİN
Mehmet Akif TEKİN
mehmetakiftekin@yenikonya.com.tr

Takım Olmanın Getirmiş Olduğu Başarı

25 Ocak 2022, Salı günü eklendi.

Konyaspor yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen iyi formunu sürdürmeye devam ediyor. Ancak kadro derinliğine bakıldığında göze çarpan birkaç eksiğin giderilmesi gerektiği görülüyor.

Sezon başından beri beklenmedik bir şekilde iyi sonuçlar alan Konyaspor bunlara Altay deplasmanında bir yenisini daha eklemiş oldu. Maça favori olarak çıkan Konyaspor rakibinin 10 kişi kalması ile kendini çok yormadan sahadan galibiyetle ayrıldı. Ligde maç eksiği ile lider Trabzonspor'un 9 puan gerisinde ikinci sırada bulunan Konyaspor, üçüncü sıradaki Alanayaspor'un ise 7 puan önünde bulunuyor.

Maça cezalı oyuncuları olması sebebiyle ideal 11 ile çıkamayan Konyaspor buna rağmen sahada uyum içinde kendi oyununu oynayarak rakibini orta alanda boğarak ve kanatları kullanarak pozisyon üretmeye çalıştı. Adil'in sakatlanarak oyundan çıkması ve onun yerini alacak başka bir defans oyuncusunun olmayışı sebebi ile Musa Çağıran'ın o bölgeye girmesi Konyaspor adına sahada oluşan defolardan biri olarak göze çarptı. Ancak Musa iyi oyunuyla oluşan bu defoyu kapatarak üç puanın mimarlarından biri oldu.

İkinci yarıda Altay ligde bulunduğu konum gereği etkili olmaya çalıştı. Konyaspor ise Altay'a çekinmeden cevap verdi ve atakları sonucu bir penaltı kazandı. Penaltı Pozisyonunda Altay on kişi kaldı. Ahmed Hassan penaltıyı bence kötü kullandı ama şans bizden yanaydı. Altay'ın on kişi kalması ile Konyaspor orta alanı çok rahat geçti. Oyun anlamında ilerleyen dakikalarda zorlanmayan Konyaspor sahadan üç puanla ayrıldı.

Kadro içerisinde bulunan eksikler bu maç biraz daha belirgin gözüktü. Transfer sezonu kapanmadan önce kadroya takviye şart. Bu doğrultuda maç maç giden Konyaspor için yolun sonu aydınlık olacaktır.

Saygılarımla…

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ