Mehmet Akif TEKİN
Mehmet Akif TEKİN
mehmetakiftekin@yenikonya.com.tr

TEHLİKE ÇANLARI

09 Şubat 2021, Salı günü eklendi.

Konyaspor yavaş yavaş ligin dibine doğru iniyor. Bunun önüne geçmek için ise aslında şuan yapılabilecek çok fazla bir şey yok. Sezon başında yapılan planlama hatası Konyaspor için bu sene gene stresli bir sezon olacağını belli ediyordu. Ancak Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray galibiyetleri hem taraftarın hem de yönetimin gözünü boyadı. Alınan suni 9 puan Konyaspor'u iyi göstermeye yetti. Ancak birebir rakiplerinden aldığı 14 puan ile gene ligin dibinde yer alan bir görüntüsü vardı.

Maç genelinde 3 bölgede de etkisiz olan Konyaspor neredeyse 75 dakika 10 kişi oynayan rakibine karşı bırakın gol atmayı akılda kalan bir gol pozisyon dahi yaratamadı. Süper lig seviyesindeki bir takımın bu kadar uzun süre 1 kişi üstün oynayıp gol atamaması zaten bir başarısızlık göstergesi. Orta sahada oyun üstünlüğü kuramadı. Defansif zafiyetler gene gözden kaçmadı. Başlı başına çuvallayan bir takım sahadaydı. Oyun için bir şeyler yazmak istiyorum ama o kadar boş bir takım vardı ki sahada…

Bundan sonra aslına bakarsanız yapılacak çok fazla bir şey yok belki bir kan değişimi işe yarayabilir ama bunun dışında eldeki mevcut kadro bu olduğu için yapılabileceklerinin en iyisini yapacak bir takıma ihtiyaç var. Devre arası transfer döneminde iyi oyuncu bulmak bir hayli zor. Konyaspor'un kadrosuna kattığı oyuncuların durumlarını 2 hafta sonra daha net göreceğiz. Ancak izlediğim ve gördüğüm kadarıyla gene aynı tip oyuncular alınmış ve takımda fark yaratacak bir isim maalesef kadroya dahil edilememiş.

Şimdi hep beraber takımı destekleme zamanı. Sezonun Konyaspor adına oynanmamış daha 18 maçı var. Bu bilinçle oynayarak daha fazla puan toplamak için takım ve yönetim elinden gelen her şeyi yapmalı.

Saygılarımla…

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ