Mehmet Akif TEKİN
Mehmet Akif TEKİN
mehmetakiftekin@yenikonya.com.tr

ZAFER İNANANLARINDIR

22 Şubat 2021, Pazartesi günü eklendi.

Konyaspor'da kan değişimi etkisini göstermeye devam ediyor. Geçen hafta alınan galibiyetin dahada anlam kazanabilmesi adına çok önemli bir mücadele için sahaya çıkan yeşil beyazlı ekip geriye düşmesine rağmen inancını kaybetmeyerek sahadan galibiyetle ayrılarak çıkışını sürdürmeyi başardı.

Maça başlarken ideal saha dizilimi ve on biri ile sahaya çıkan Konyaspor oyuna kontrollü bir şekilde başladı. İlerleyen dakikalarda Malatyaspor'un ev sahibi olma avantajını kullanması ile Konyaspor üzerinde baskı kurması gecikmedi. Buna rağmen Konyaspor kontrollü oyuna devam etti. Yerleşen savunmaya karşı yapılan ortada Konyaspor defans hattı topu uzaklaştıramayınca Umut Bulut ligde en çok oynayan oyuncu unvanının hakkını veren bir asist yaptı ve skor bir anda 1-0 oldu. Bu gol için defans hattı elinden gelen her şeyi yaptı. Futbolun akışında olması gereken organizasyonu güzel bir gol oldu. Yenilen golden sonra skoru eşitlemek adına çok bir çaba içinde bulunmayan Konyaspor adeta ikinci yarıya bu skorla girmek ve oyunu tutmak istedi. Ancak defans arkasına atılan bir top gene gol ile sonuçlandı. Özellikle bek oyuncularının bu denli ileride kalması ve her maç bunu tekrarlaması Konyaspor için sorun teşkil etmeye devam ediyor.

İkinci yarıya oyuncu değişikliği ve oyun sistemi değişikliği ile başlayan Konyaspor pivot bir santrafor ve klasik bir on numara ile sahada kendini göstermeye başladı. Özellikle 60. dakikadan sonra rakibinin üzerine iyiden iyiye cesurca giden bir Konyaspor vardı. 72. dakikada iki yeni transferin ortak yapımı bir gol bir anda Konyaspor'un temposunun iyice artmasına sebep oldu. Bu golde atılan pas, pasa atılan koşu ve vuruş son derece kaliteli ve çalışılmış bir organizasyonun ürünüydü. Rahmanovic ise attığı pasla üç oyuncuyu oyundan düşürerek çok kaliteli bir asist yapmış oldu. Bu golünde motivasyonu ile sağlı sollu ortalar ile rakibini daha da bunaltmaya başlayan Konyaspor 80. dakika da Cikalleshi'nin çok çok kaliteli bir kafa vuruşu ile skoru eşitledi. Konyaspor'un bu golden sonra artık durmaya niyeti yoktu. 84. dakikada ise sezon başından beri alınmasını sürekli eleştirdiğim Cikalleshi bir kez daha sahne aldı ve skor bir anda 2-3 oldu. Konyasporlu oyuncular dışında herkes soğuk bir duş almıştı. Çünkü onlar inanarak bunu başarmışlardı.

Oyun içinde gördükki Cikalleshi kanatta değil pivot santrafor pozisyonunda daha verimli olacak, beklerin sürekli ileride kalması Konyaspor adına hep bir teşkil edecek ve hareketli, hızlı forvetlere karşı Konyaspor'un maalesef defans hattı maalesef yeterli değil. İlk iki sorun için çözüm yolu gayet basit ve halledilebilir gözüküyor ancak üçüncü sorun için sonraki maçlar da daha sıkı önlemler alınmalı.

Yazımı küçük bir hikaye ile bitirmek istiyorum. Mustafa Kemal Atatürk, Birinci İnönü Meydan Savaşının dördüncü yıldönümü nedeniyle Konya'da Alâeddin tepesinde yapılan törende konuşmasının bir bölümünde zafer "zafer benimdir” diyebilenindir ‘' demiştir. Bu yüzden ne iş yaparsak yapalım yaptığımız işte başarılı olabilmenin en büyük sırrının inanmak olduğunu unutmayalım. TEBRİKLER TAKIM…

Saygılarımla…

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ