Reklam
Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Nasuhi Mahram
Nasuhi Mahram
bilgi@yenikonya.com.tr

Pakistan FETÖ’sü Bizim FETÖ’nün İzinde -2-

06 Ekim 2017, Cuma günü eklendi. Font boyutu:

Pakistan bildiğiniz gibi Hint Müslümanlarından oluşan bir İslam devleti. Bu devlet önceleri Hindistan içinde iken 1947 de PAKİSTAN diye ortaya çıktı, daha sonra bir kısmı çok uzağında kaldığı için 1971 de BANGLADEŞ olarak yeni bir devleti oluşturdu . İngiltere böylece büyük bir Müslüman coğrafyayı üç parçaya böldü. Böylece daha iyi yönetilebilir hale getirdi.

  1. dünyası maalesef şöyle bir çıkmazın içinde. Bunu bizim FETÖ den daha iyi anlıyoruz. Benzer oluşumların tüm ülkelerinde olmadığını söylemek komik bir düşünce olsa gerek. İngilizler geride bıraktıkları sorunlarla Hint Müslümanlarını kendi açılarından sorun olmaktan çıkardılar. İsterseniz Hint coğrafyasını biraz inceleyelim. Birincisi , Pakistan. İkinci parça ondan ayrılan BENGLADEŞ , ÜÇÜNCÜSÜ İSE , Hindistan' ın kuzeyinde Hindistan sınırları içinde KEŞMİR Bölgesi. Özellikle Pakistan ve Hindistan arasında sorunlu bölge. Ne zaman Batı bölgede güzel gelişmeler görürse hemen Keşmir sorununu gündeme getirir, Sınırda bir çatışma , her iki taraftan ölen ve yaralananlar olur. Arkasından ilişkiler bozulur ve Batı bu bölgede atını rahat oynatır. Dördüncü bölüm Hindistan'ın içindeki Müslümanlar. Onlarda artık azınlığa düşürülmüştür. Hindular çoğunluğu ele geçirmişlerdir. Pakistan'ın geleneksel dış politikasında Türkiye önemli bir yer tutar. Pakistanlı yetkililer , kuruluşundan bu yana özellikle Türkiye politikaları desteklenir. Mesela Kıbrıs gibi milli davamızda Pakistan hep yanımızda olmuştur. Burada Ziya ül Haktan biraz bahsedelim. Pakistan'ın durumu kısmen Türkiye ye benzer. Ziya , General ve Genel kurmay başkanı olduğu hükümetin Başbakanı Zülfikar Ali BUTTO'yu devirerek ülkede Dar be yapar. Siyasi partileri kapatır. Yeni anayasa hazırlar. Kendi iktidarını halka onaylattırır. Buraya kadar bizim Kenan Evren ile aynıdır. Evren Atatürk ilkelerine bağlı bir Anayasa hazırlar. Ziya İlkelerine bağlı bir Anayasa hazırlatır. Batı Ziyayı bu yüzden hiç sevmemiştir. Baştan Darbeyi desteklemiş fakat gidişat istediği gibi olmamıştır. Kendisini o kadar Türkiye'ye yakın hissetmiştir "Ben Türkiye' nin Doğudaki valisiyim diyecek kadar ileri gitmiştir. ” Onun Cumhurbaşkanı olduğu yıllar Türkiye'de Milli Selamet Partisinin iktidar olduğu yıllardır. Onun Lideri Necmettin ERBAKAN la ilişkileri çok ileri düzeydeydi . Pakistan yönetimi ve Anayasası ile ilgili Görüşmeler yapılmıştır. Ziyanın en önemli icraatları , Dünyadaki mazlum ve mağdur Müslümanlara el uzatmış, Atom bombasına sahip olmuş, Pakistan, Afganistan ve Bangladeş arasında birlik fikrini ortaya atmış ve En önemlisi Afgan mültecilerine sınırları sonuna kadar açmıştır. Tıpkı bize benziyor değil mi? Ama en önemlisi 1988 de Bütün kanunların şeriatına uygun hazırlanması gerektiğini söylemiş ve sekiz gün sonra uçağına suikast yapılarak şehit edilmiştir. Daha sonra Butto nun kızı BENAZİR Butto gelmiş, yine askeri darbeyle Pervez Müşerref ona darbe yapmıştır. Ona bir Yargı Darbesi yapılarak uzaklaştırılmış, Arkasından Navaz Şerif gelir. Navaz Şerif niye bu duruma düştü. En son Katar krizinde Pakistan Katarın yanında yer alarak Klasik Arap ittifakının yanında olmadığını gösterdi. Bu ise Orta doğuda Batı yanlısı politikaların çatırdadığını gösterir. Tabi Navaz Şerif in Türkiye ile iyi olması başka nedendir.

Şimdi Pakistan nereye gidiyor derseniz, ya ABD politikalarına boyun eğecek, ya da dik durarak kendi onurunu kurtaracak . Aksi takdirde Irak'ın , Suriye'nin ve Libya'nın başına gelenler mukadderdir. Hatta ABD de bu senaryoların hepsi mevcuttur. Aslında bütün İslam ülkelerini aynı akıbet beklemektedir. Batılıların adına” İslami terör " dedikleri kirli oyun anlaşılmadığı sürece İslam alemi kan ve göz yaşına mahkumdur. Yani çok mu zor bu meseleyi çözmek .Hayır aslında çok kolay. Her Müslüman bir kere silahlı bir anlayıştan tamamen uzaklaşacak . İki ırkçı ve etnik anlayıştan uzaklaşacak. İslam'ı önce kendi öğrenecek. Ama sadece bir boyutunu değil. Ondan sonra aynı sahabe gibi öğrendiklerini yaşayacak. Yaşantıları özümseyecek ve her kes ona gıpta ile bakar hale gelecek.

Batılılar İslami Terör dedikleri proje ile bakın neleri hedeflediler.

1-Batıda İslam'ın yayılmasını önlediler,

2-Batıda hasbel kader Müslüman olan ırkdaşlarını cihat için İslam ülkelerine savaşçı olarak gönderdiler ve orada imha ettiler.

3-Müslümanların bir kısmını bilmeyerek şiddet ve teröre bulaştırarak Müslümanları böldüler,

4-Huzur ve sükûnetin hakim olduğu İslam alemine cihat fitnesini sokarak iç savaş başlattılar.

5-Bütün dünyadaki Müslümanları kardeşlerine karşı kışkırttılar huzuru ortadan kaldırdılar. Cemaat , hizb , etnik gruplara böldüler. Hatta bu cemaatlerden bazılarını kendi süfli emelleri için kullandılar ve kullanıyorlar.

6- Bazı petrol zengini İslam ülkelerini İslami terörü " cihat” adı altında finansa etmek için hazırladılar. Bugün bunların başında Suudiler ve Emarat gelir.

Daha ne olsun İslam karşısında amaçlarına ulaşmışlar değil mi. Allah Müslümanların gözünü açsın. Hepimize feraset versin. Oyun çok büyük ve korkunç . Oyunun farkına varmadığımız sürece kurtuluş da zor olacaktır.

Yüce "RABBİM BÜTÜN İSLAM ÜMMETİNE BU NOKTADA UYANMAYI VE UYANIK OMAYI NASİP ETSİN” . Müslümanları etnik arındırma ı ve "cihat” fitnesinden korusun.

Bu yazı 842 kez okundu.
Yorumlar

Yazarın tüm yazılarını görmek için tıklayınız!

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ