Şeyda’nın Köşesi - Gülsüm Özkan
Şeyda’nın Köşesi - Gülsüm Özkan
şeyda@yenikonya.com.tr

CENNETİN ÖZLEDİKLERİ

06 Aralık 2021, Pazartesi günü eklendi.

Herkes yazdı, söyledi; ben yazmayayım, tekrar olur” dedim ama yüreğim söz dinlemiyor.

Bu dört gencin yüzüne bakıp sonra kalemi lâl eylersem; yutkunamam gibi geliyor.

Çok söylediğimiz bir marş vardı:

" Yürü hâla ne diye oyunda oynaştasın?

Fatih'in İstanbul'u Feth ettiği yaştasın”

Yusuf Taha 21 yaşında. Fetih yaşı… Fatih yaşı… Ceddinin surları yıkan topu yaptığı yaşta düşmana korku, dosta güven veren İHA üreten bir makine mühendisi öğrenci… Hasan el Benna‘nın sözlerini kendine yaşam reçetesi kılan, gözü cennette, eli hayırda bir genç.

Tarık 26 yaşında. Henüz bir yaşında bir kız evladının cennet kokulu babası. O'nu Sİ-HA ekibinin hepimizi heyecanlandıran ilk gösteriminden tanıyoruz. Ekibin en ön safında şükreden bir yüz… Arkasında” nasıl genç yetiştirilir, evlat nedir?” sorusunun içini dolduran bir annenin; ders olacak notları…

Kaan talip 25 yaşında, Murat Can 21 . Yüzleri bu dünyaya ait değil, ötelere sevdalı. Ortak noktaları ektikleri tohumlar. Hayırda yarışmaları…

Kendi çocuklarını kucaklarına almadan Arakan'da, Filistin' de, Myanmar ‘ da ümmetin çocuklarına baba olmaları. Mazlum coğrafyalarda; ağlayan annelerin, kadınların, çocukların gözyaşlarını silme, durdurma sevdaları.

Zaman size 30 saat miydi? Bunca güzelliği kısa ömürlerinize nasıl sığdırdınız? diyesim geliyor. Hayranlığım artıyor, ümitlerim çoğalıyor. Dualarım aminlerle mühürlenip ardlarınca gidiyor.

Her günü topladığımız hasata değil, ektiğimiz tohumlara bakarak değerlendirelim.” der Stevenson. Sözün bayraklaştığı dört hayat!

Ektikleri tohumlar; hiç ölmemiş gibi hasatlarını katlayacak. Çıktıkları yolculukta liseli gençlere milli teknoloji hamlesini anlatmaya gidiyorlar. " Siz hayrın anahtarı, şerrin kilidi olmalısınız. Her günün, her saniyenin hakkını verip güzellikleri hayata hakim kılmak İçin uğraşmalısınız” demeye.

Yolculukları hedeflerine varmadan, Bursa'ya ulaşmadan bitiyor ama hayatları, sözleri, düşleri bizim yüreklerimize kazınıyor.

Hayatınız bir dersti, güzeldi. Ölümünüz de güzel. Ölümünüz bizlere; " nasıl yaşamalıyız?” sorusunun cevabı..

Bir cenneti özleyenler, bir de cennetin özledikleri var. Duam o ki; siz cennetin özledikleri olun….

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ