Şerife Gül KOÇHAN
Şerife Gül KOÇHAN
serife@yenikonya.com.tr

İYİLİĞE MUHTACIZ

22 Nisan 2022, Cuma günü eklendi.

Köşe yazılarımda genellikle hep güzel ve iyi şeylerden bahsetmeye çalışıyorum. Zira hayat zaten zor ve mücadele hiç bitmiyor. Önemli olan bu mücadelede nasıl duruş sergilediğinizdir. Her şeye ve herkese rağmen içinizdeki saflığı yitirmemektir. Çoğu zaman İyiyi ve güzeli seçmek, güç olabiliyor ama inanın bana sonucu "Değdi” dedirtiyor.

 

Bu hafta yaptığımız bir haberde çok güzel bir konuyu ele aldık. İçerisinde evrensel ve kucaklayıcı mesajlar içeriyor. Anahtar kelime "iyilik” Bu başlıkla yola çıktık. İnsanlar iyilik yapmaya muhtaçtır. İyilik, başta iyiliği yapan insanın kendisine yaptığı en büyük iyiliktir. Bir tebessüm, bir selam, atılan bir mesaj yada küçük bir hareket… Sevdiklerimizi, tanıdıklarımızı yada tanımadıklarımızı mutlu etmeye, onların duasını almaya yetiyor. İyilik yapan da bulan da Allah'ın rızasını kazanıyor.

Ne mutlu bize…

 

Bu noktada Konya İl Müftülüğünü tebrik ediyoruz. Başlattıkları "İyilik” hareketiyle ibadetin yalnızca oruç tutmak, namaz kılmak yada hacca gitmekle sınırlı olmadığını gösterdi. Küçük bir gülümsemenin bile bir sadaka olduğu, sevdiklerimizin unutulmaması gerektiği, dünyevi heveslerin geçiciliği ve insanların duasını almanın da bir ibadet olduğu vurgulandı. Bu güzel çağrıya Ramazan ayından sonra da kulak verelim. Sevdiklerimizin duasını almaya ve kendi benliğimizin derinlerine iyilik tohumları ekmeye devam edelim.

Bana göre insanlığın iyi olan herşeye çok ihtiyacı var.

Allah doğru yoldan çıkartmasın.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ