Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK
kazim.ozturk@yenikonya.com.tr

Kazım Öztürk Bilge Nesiller

11 Mayıs 2018, Cuma günü eklendi. Font boyutu:

09 Mayıs 2018 Çarşamba günü, İplikçi camii avlusunda bir kermes dikkatimi çekti. Nedir, ne değildir diyerek merakla telefonuma bazı resimler çektim. Ama daha detaylı bilgi almak, meseleyi daha netleştirmek için kermes alanına indim. Kermeste görevli kızlara; "dernek yetkilisiyle görüşeceğim” dedim. Beni kasadaki bir bayana yönlendirdiler. Bayan;

-"Hoş geldiniz, nasıl yardımcı olabirim?” dedi. Kendimi tanıttım. Kendisinin Yavuz Selim Kur'an Kursunda görevli olduğunu belirtti. Kurs hakkında, öğrencilerle ilgili bazı bilgiler verdi.

"Dernek yetkilileri ile, eğer varsa Başkanla görüşürsem iyi olur” dedim. Başkana haber ilettiler, sağ olsun başkan geldi ve tanıştık. Kendisine; "Dernek ile ilgili doküman var mı? Bana verebilir misiniz?” diye dilekte bulundum. Amacım, dernek hakkında bilgi edinip, halkı bu konuda aydınlatmak ve gerekli desteği sağlamaktı. Başkan, benden mailimi istedi.

Niyetim, derneğin bağlı olduğu Kur'an kurslarını ziyaret etmek, öğrenci ve öğretmenleriyle görüşüp, fikir alış verişinde bulunarak, üzerimize ne gibi görevler düşüyorsa yerine getirmekti.

Başkan mail ile şu bilgileri gönderdi:

Bilge Nesiller Yetiştirme İlim Kültür ve Yardımlaşma Derneği kurslarında 2 hoca bulunmaktadır. Bir tanesini Diyanet, resmi pedogojik formasyon yeterliligi olan Kur'an Kursu hocalarından atamakta 2. Hocayı ise Derneğimiz; çocuk gelişimi aynı zamanda Kur'an eğitimi verebilecek düzeyde tecrübeli bayan yardımcı hocalarımızı dernekten maaş ve ssk sini yaptırarak görevlendirmektedir. Kaliteli en önemlisi sevecen, sabırla hizmet veren arkadaşlarımızla beraberiz.

Bilge Nesiller Yetiştirme İlim kültür ve Yardımlaşma Derneği değerli Konyalının bağışlarıyla hizmetlerini sürdürebilmektedir

Bağışlarınız için

ZİRAAT KATILIM MEVLANA ŞUBESİ

( RESIMDE IBAN VE HESAP NOLARI MEVCUTTUR).

 

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, derneğin ismi dikkatimi çekti. "BİLGE NESİLLER”. Gerçekten, bilge insanlara, bilge nesillere ihtiyacımız vardı. Cumhurbaşkanımızın; "Dindar nesillere ihtiyacımız var” sözünü yerine getirecek bir kuruluş!

Burada hepimize görev düşüyor. Özellikle; İslam'a gönül vermiş, imani konudan taviz vermeyen, veremeyen, ümmet şuuru içinde olan her Müslümanın böylesine hizmet üreten, halka kapılarını sonuna kadar açmış olan, gönül köprüsü kurarak, gönüllere girmeye çalışan dernek ve vakıflara şiddetle ihtiyaç duymaktayız.

Bu derneğin faaliyetlerinden memnun oldum. En kısa zamanda Kur'an Kurslarına giderek, bizzat gözlemlemek, öğrencilerle, öğretmenlerle yüz yüze görüşmeler yaparak daha doyurucu bilgiler edinmek istiyorum.

Dernek yönetcileriyle el ele vererek, yazar olarak öğrencilere, seminer vermek, konferanslar ve söyleşiler tertip etmek arzusundayım. Hatta TYB ile temasa geçilip, diğer yazarlardan da yardım alınabilir.

Öğrencilerime!

Ben öğretmenim, manevi mimarım,

Öğrenciler benim, canım, cananım,

Eğitim vermek davamdır, her anım,

Canlarım, her şeyim öğrencilerim!

 

Öğrenmek için can atar hepsi,

Melek gibi, cana can katar hepsi,

Gönlü titrer, yüreği çarpar hepsi,

Canlarım, her şeyim, öğrencilerim!

 

Öğretmeni dinler, anlamak için,

Dersini yapar, tamlamak için,

Ahlak öğrenir, yanmamak için,

Canlarım, her şeyim, öğrencilerim!

 

Öğrenci için okumak bir hedef,

Ülke aşkı dokumak bir hedef,

Gönüllere dokunmak bir hedef,

Canlarım, her şeyim, öğrencilerim!

 

Gecemi, gündüzümü onlara verdim,

Fikrimi, bilgimi canlara serdim,

Böylece mutluluğa, şerefe erdim,

Canlarım, her şeyim, öğrencilerim!

 

Öztürkçe yazarım, özden söylerim,

Öğrencisiz olan hayatı neylerim,

Öğrencilerle sevgi derlerim,

Canlarım, her şeyim, öğrencilerim!

 

Dava!

Dava arkadaşlığı, bambaşka iş,

Hilesi, sahtesi, olmuyor hiç.

Dava yazar, dava okurlar,

Dava için yaratıldı o kullar.

Dava; memleket, dava; insanlık,

Rüyamız dava, sevdamız dava!

Bu yazı 1040 kez okundu.
Yorumlar

Yazarın tüm yazılarını görmek için tıklayınız!

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ