Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK
kazim.ozturk@yenikonya.com.tr

Türkiye’nin Baş Belası George Soros

21 Haziran 2018, Perşembe günü eklendi. Font boyutu:

'Krizi tetikleyen adam' olarak nitelendirilen ve parasına para katmak için kaos çıkartan Yahudi Spekülatör George Soros geçtiğimiz hafta sonu Türkiye'deydi. Soros, Gezi olaylarında sokakları savaş alanına çeviren ve esnafa, vatandaşlara zarar veren vandallarla ilgili şok bir itirafta bulundu. Soros, Gezi protestocularını tıbbı ve hukuki olarak desteklediklerini söyledi.

Yeni Akit gazetesi haber müdürü Kenan Kıran, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Soros'la şok bağlantısını açıkladı. Şu ilginç tespitleri yapıyor;

"Soros küresel sermayenin sembolü. Küresel sermayenin istediği ülkede kitleleri meşru hükümetlere karşı ayaklandırmak için STK'ları, siyasi partileri kullandığı açıkça biliniyor.
Soros Türkiye'de herkesin açıkça bildiği TESEV'le bir irtibatı var. TESEV'in eski başkanı "Soros'tan biz para yardımı alıyoruz, 2 milyon dolar bize destek verdi" diye açıkça söyledi. Gezi kalkışmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklaması var, "Ben bu gençleri alnından öpüyorum." Soros'un desteklediği TESEV vakfına Kemal Kılıçdaroğlu 183. üye kurucu üye. CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Kılıçdaroğlu'nun TESEV üyesi olduğunu belgesini internet sitesinden yayınladı"
(https://www.ahaber.com.tr/gundem/2015/11/11/chp-lideri-sorosun-turkiye-vakfina-uye)


Soros kimdir? 

1930 yılında Yahudi bir ailenin çocuğu olarak Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de dünyaya gelmiş olan George Soros finans spekülatörü ve liberal girişimci olarak tanınan bir ABD vatandaşıdır. Asıl meşhur olduğu konu ise Ukrayna, Gürcistan gibi ülkelerde renkli devrimler organize etmesidir. Bizdeki Gezi olaylarının arkasındaki kilit isimlerdendir.  

Bu Soros, kurduğu vakıflar kanalıyla ülkemizde  2006 yılı itibarıyla son 5 yılda 8 milyon ABD doları harcadıklarını açıklamıştır. İsmi birçok karanlık operasyonla beraber anılan Açık Toplum Enstitüsü'nün de kurucusudur. Bu enstitünün Türkiye şubesi ise Eylül 2001'de Bebek'te kurulan Açık Toplum Enstitüsü Yardım Vakfı'dır. 

Soros, ilerlemiş yaşına rağmen Türkiye'nin içinden geçtiği bu hassas zaman diliminde, halk oylaması sebebiyle toplumsal hassasiyetlerin yüksek olduğu bir dönemde tekrar ülkemize gelmiş. 

Ankara Büyükşehir Belediye eski Başkanı Melih Gökçek, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Soros'un şu günlerde Türkiye'ye gelmesi tesadüf olamaz. Yeni Gezi organizesi için gelmiş olması en muhtemel ihtimal” diyerek endişelerini toplumla paylaştı. 

Referandumdan "Evet” çıkmasının ardından bazı çevrelerin toplumun bir kesimini sokağa çıkarmaya çalışması da Soros'un mazisiyle beraber okunmalıdır. Gezi olaylarını kışkırtan BBC ve CNN İnternational kanallarının Taksim Meydanı'na araçlarıyla çıkarma yapıp nöbet tutmaya başlaması da gözden kaçmadı.

Uluslararası haber kanallarının "Hayır” kampanyaları yapması, referandum öncesi ve sonrası Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında ağır karalama kampanyaları yapması, referandumun şaibeli olduğunu sürekli anlatmaya çalışması, 18 maddenin içermediği konuları varmış gibi göstermesi bu kanalların bağlı bulundukları ülke istihbaratlarına paralel hareket etmelerindendir... (www.yeniakit.com.tr/yazarlar/serdar-demirel/soros-turkiyede-19136.html)

Bu yazı 346 kez okundu.
Yorumlar

Yazarın tüm yazılarını görmek için tıklayınız!

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ