Kemal SOYLU
Kemal SOYLU
kemalsoylu@yenikonya.com.tr

YAŞASIN KONYA-ERZURUM DOSTLUĞU

14 Ağustos 2018, Salı günü eklendi.

Türkiye'de futbol heyecanı bir süre aradan sonra yeniden start aldı.. 2018-2019 Süper Ligi diğer adı ile Lefter Küçükandonyadis sezonunda, bir kaç takım hariç tüm takımlar ilk hafta karşılaşmalarında beklentilerin çok uzağında ortaya koydukları oyunları ile hiç tat vermedi.

Konyaspor yılla sonra Süper lige "merhaba" diyen, yiğit insanların kenti Dadaş diyarı Erzurum takımı ile sezonun perdesini açarken, zorlandı..

Aslında maça iyi başladı. Maçın ilk dakikalarından itibaren oyuna ağırlığını koydu. Maçın başında kazandığı penaltıdan yararlanamasa da hemen ardından galibiyete ulaştı. Sonra skoru 2-0'a taşıdı. Erzurum aradaki farkı bire indirdi. İlk yarı 2-1 yeşil beyazlı ekibimizin lehine sona erdi.

İkinci yarı daha farklı bir sonuç bekliyorduk. Konyaspor'un rakibini küçümeyen bir tavırda ortaya koyduğu ciddiyetsiz oyun kendini gösterdi ve nitekim Dadaşlar eşitliği sağladı.

Aslında oyuna hakim olan, pozisyon zenginliği açısından üstün olan taraf Konyaspor olmasına rağmen Erzurumspor'da galip gelebilirdi. Ancak Konyaspor'un kişisel oyun becerileri ile öne çıkan ve maçın yıldızı ismi Mustapha Yatabaré, maçın skorunu belirleyen golü atınca Konyaspor yeni sezona 3 puanla selam verdi.

Ömer Ali takımının attığı 3 golde de asisi yapan isim olarak dikkat çekti. Ali Turan'ın yenilen ilk golde hatası affedilemez. Konyaspor ortaya koyduğu güzel oyunu ve mücadele azmi ile göz doldurdu. Yeni transferlerin takıma katkı sağlamaları ile bu sezon kaoslar yaşamayız..

***

Sporun dostluk, kardeşlik ve centilmenlik olduğu gerçeği ile her zaman konuk takım ve taraftarlarını bağrına basan Konyaspor taraftarı dünde bunu gösterdi. Taraftarların önce Erzurumlu taraftarları "Süper Lige hoşgeldiniz" tezarühatı ile selamlamaları, devre arasında da Mustafa Durmuş'un "Yiğit dost Dadaş kardeşlerimiz Konya'ya hoşgeldiniz.. Süper lige hoş geldiniz" anonsunun ardından rahmetli Erzurumlu sanatçı İbrahim Erkal'ın "CANISI" eserini sanatçının sesinden dinletmesini, tüm stad ayakta alkışladı. Bir avuç Erzurumlu taraftarında ardından "KONYA... KONYA.. " diye tempo tutması, tüylerimizi diken diken etti.. Yaşasın Konya-Erzurum dostluğu..

İşte bu kardeşlik.. İşte bu taraftarlık ve centilmenlik.. Sonuçta bu bir spor. Sonucu yenilgi olur, galibiyet olur, berberlik olur.. Ama her ne olursa olsun rakip oyuncular ve taraftarlar maç sonunda el ele kol kola stadı terk eder. Maç biter dostluk baki kalır...

 

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ