Kemal SOYLU
Kemal SOYLU
kemalsoylu@yenikonya.com.tr

KEFENİ YIRTACAĞIZ

19 Şubat 2018, Pazertesi günü eklendi.

Konyaspor hiç şüphesiz ki, Beşiktaş karşısında galibiyeti kaçıran taraftı. Acemilik mi, eziklik mi, acizlik mi, yoksa taraf mı?, her nedense hakem faktörü ile galibiyeti resmen engellenen Konyaspor'un Beşiktaş karşısındaki mücadelesini kimse küçümsememeli..

Devre arası yaptığı flaş transferlerle lige damgasını vuran Konyaspor, şu an ligde mücadele veren takımlar içerisinde kadro itibari ve vizyonu ile en zirvede olan takım. Eğer bu takım bu kadro yapısı ile ligden düşerse ehh yuh artık..

Konyaspor'un bundan sonra yapacağı tüm maçlar final özelliği taşıyor. Rakibin küçüğü büyüğü yok. Her maça bu hava ve motive ile çıkmalı. Eskisi gibi değil artık, gol ve goller atıyoruz. Eto'o ve Jahovic ikilisine Volkan Şen, Orkan Çınar ile Yatabare de katkı verdiği zaman, Konyaspor her maçında çok rahat gol ve goller atacaktır, hiç şüphesiz.

Konyaspor gerek seyirci ve gerek kadro yapısı itibari ile düşecek takım değil. Ligde oynanan maçlara bakıyoruz, birkaç takımın maçlarının dışındaki seyirci sayısı ortada. Konyaspor'un en az oynadığı seyirci sayısı, bir çok takımın en fazla seyirciye oynadığı maçlardan daha fazla. Durum böyle olunca açıkçası "düşecekse seyircisi olmayan takımlar düşsün” demek istiyorum.

Osmanlıspor Melih Gökçek'in Belediye Başkanı olduğunu zamanlarda 8-10 bin kişiye maç oynarken, şimdi bu sayı 150-200'ü bulmuyor bile. Taraftarlık bir sevdadır. Zorla otobüslerle insan taşıyıp, onlara ekmek arası döner, ayran yedirmekle bu işler nereye kadar gider. Nitekim gitmedi de. Melih Gökçek gitti, Osmalıspor bitti.

Konyaspor'u bu hafta zorlu hem de çok çok zorlu bir Akhisar deplasmanı bekliyor. Akhisar yenilmeyecek bir takım değil. Tüm camia Alanyaspor ve Beşiktaş maçı öncesinde olduğu gibi kenetleşip, bütünleşirse, oradan alacağımız bir 3 puan bizi ateş çemberinin dışına taşırır. Bu da demektir ki, Konyaspor'un kefeni yırtmasıdır.

Olur mu, olur..

**

Bir parantezde Şenol Güneş'e açmak istiyorum. Şenol hocanın aklı hala süper kupada Konyaspor'a yenildiği maçta takılı kalmış. Konyaspor'a olan kin ve nefretini de ister istemez açığa vuruyor. Oysa ki kendisi bir Anadolu takımı olan Trabzonspor'un başarısı için yıllarca ter dökmüş bir kişi. Bir Anadolu takımı olan Konyaspor'un da süper kupayı almış olmasından gurur duyacakken, nedendir ki hicap duyuyor, anlaşılmış değil..

Başarısızlığının faturasını Konyaspor'u hedef alan davranışlarla çıkaran Şenol Güneş'i anlaşılan İstanbul'un havası bozmuş. Unutma ki geldiğin yer Anadolu, döneceğin yerde orası. Biz İstanbullu Şenol Hoca'yı değil, Trabzonlu, delikanlı yiğit Şenol Hocayı seviyoruz…

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ