Alaettin EKİZER
Alaettin EKİZER
alaettinekizer@yenikonya.com.tr

HELALLEŞMEK HA! SAHİ NASIL OLACAK O İŞ?

24 Kasım 2021, Çarşamba günü eklendi.

Kılıçdaroğlu çıkmış, "helalleşmekten” ve "CHP'nin açtığı yaraları tedavi" etmekten bahsediyor.

Kemal Bey "gündem oluşturmaya" ortaya attığı konular üzerinde konuşulmasını sağlamaya çalışıyor. Çıkan merdivenlerden inmeye çalışan bir zekâ gündem oluşturamaz. Bıden ve ekibi akıl hocalığı yapıyor.

Helalleşme konusu "CHP'nin açtığı yaralar” olunca "parti tüzel kişiliği” eleştirilecek elbette.

Hak; hukuki tabirle "kişiye sıkı sıkıya bağlı bir yetkidir.” Allah bile "kul hakkını helal etme yetkisini” hak sahibine bırakmıştır. Helalleşmeye münhasıran hak sahibi yetkilidir.

Öyle sloganik bir helalleşme olmaz. Hesaplaşmadan, bedel ödemeden helalleşme olur mu?

Şimdi soruyorum Kılıçdaroğlu'na. ”Dersine çalıştın mı?. "Çalıştım” diyecektir.

Hayır! Çalışmadı. Dersin'e çalışsa Dersim'den başlardı.

CHP'nin, Dersim'de kadın, çocuk, ihtiyar demeden, bombalarla, zehirli gazlarla katlettiği 70 bin mazluma, sürgün edilen on binlerce Dersim'liye, ailelerinden koparılıp başka ailelere evlatlık verilen on binlerce çocuğa olan borcunu nasıl ödeyecek, onlarla nasıl helalleşeceksin? Hem de Dersim'i "TunçEli” yaparak.

CHP'nin, Kur'an öğretti diye İstiklal Mahkemeleri'nde "önce asıp, sonra idam kararı yazdırdığı” on binlerce masum hafız ve âlime olan borcunu nasıl ödeyecek, onlarla nasıl helalleşeceksin?

CHP'nin, uyduruk gerekçelerle astırdığı Menderes'e, Polatkan'a, Zorlu'ya ve Onlar'ın ailelerine olan borcunu nasıl ödeyecek, onlarla nasıl helalleşeceksin?

CHP'nin, başörtüsü zulmüyle, mağdur ettiği milyonlarca kızımıza, katsayı engeli ile üniversite kapısını kapattığı milyonlarca meslek liseliye borcunu nasıl ödeyecek, onlarla nasıl helalleşeceksin?

FETÖ eliyle Türkiye'deki Baronsal Gladio tarafından yapılan kaset kumpasıyla Genel Başkanlığını kaptığın Deniz Baykal'a olan borcunu nasıl ödeyecek, onunla nasıl helalleşeceksin?

Belli ki; gizli ortağın HDP'yi küstürmemek için helalleşmekten hiç söz etmediğin PKK'nın şehit ettiği on binlerce sivile, askere ve Onlar'ın ailelerine olan borcunu nasıl ödeyecek, onlarla nasıl helalleşeceksin?

CHP'nin, destek verdiği, hatta göreve çağırdığı darbecilerin mağdur ettiklerine, "bir sağdan bir soldan” astığı gencecik masumlara olan borcunu nasıl ödeyecek, onlarla nasıl helalleşeceksin?

CHP'nin "açtığı yaraları ve zulümleri ciltlere sığmaz. Cesaretiniz varsa arşivleri açsanıza.

Bu zulümlerin mimarları hala CHP'nin yetkili makamlarında görev yaparken helalleşmekten bahsetmek ne kadar samimi olabilir?

Sahi! CHP'nin, öldürdüğü insanlarla nasıl helalleşeceksin? Mezardan çıkarıp, her birine tek tek "hakkınızı helal edin” mi diyeceksin? Bu mümkün olsa bile onlar sana "hakkımız helal olsun” mu diyecekler?

Hepsini mezardan çıkarıp helallik istemek mümkün olmadığına göre, "hesap ahirete kalmıştır.”

Durup dururken nereden çıktı Kılıçdaroğlu'nun bu helalleşme yolculuğu diyebilirsiniz?

İnsafa mı geldi? Yoksa bu işin altında bir hinlik mi var? Söyleyeyim.

Asıl hedefi gizli ortağı HDP'yi küstürmemek, FETÖ'den KHK ile atılanları işlerine iade etmek.

"Size zulüm yapıldı. Hakkınızı helal edin” diyerek "Kürtlerle helalleşme kılıfıyla” HDP/PKK'nın ayrılıkçı tezlerinin önünü açmak. Koltuğunu borçlu olduğu FETÖ mağdurlarının (!) haklarını (!) iade etmek.

Diğer kesimlerden de helallik dilemesi "iz karıştırma, hedef saptırma” kurnazlığı.

Sabredin. Önümüzdeki günlerde baklayı ağzından çıkarır.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ