Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK
kazim.ozturk@yenikonya.com.tr

GÖNÜLLER FATİHİ: KON TV

12 Haziran 2021, C.tesi günü eklendi.

Yıl 1992. Koyunoğlu müzesi altında, Belediye'nin desteğiyle; "KON TV. Adıyla İlk yerel Bölge televizyonu” kurulduğunu öğrenince sevincimize payan yoktu. Artık Konya merkezli ve halkın sesi olacak gönüllere girecek, evlerimizi ve ruhumuzu şenlendirecek, milli ve manevi değerlerimize sahip bir yayın kuruluşuna sahip olmuştuk.

 

Tüm radyo ve televizyonların kapatıldığı 1993 yılındaki üç ayı saymazsak 27 yıl boyunca kesintisiz yayın yapan KONTV, 10 Haziran 1992'de Akyokuş'taki küçük bir kulübeden kurban bayramı arifesinde Arafat Vakfesini canlı yayınlayarak yayın hayatına 'bismillah' dedi.

 

Türkiye'nin karanlık dehlizlerden geçtiği zamanlarda, ekonomik krizlerle boğuştuğu yıllarda, post modern darbelerin, bildirilerin, hain darbe girişimlerinin gündemden eksik olmadığı dönemlerden geçerek bugüne geldi. KONTV'nin duruşu da çizgisi de çok beğenildi.

Gönlümde KON TV'de program yapmak, millete sesimi buradan duyurmak vardı. Sınıf arkadaşım, dava adamı merhum Dr. Ahmet Özcan genel Müdür olmuştu KON TV'ye. Hayırlı olsun ziyaretine gittiğimde;

-"Kazımcığım, sizlere görev düşüyor. Buralarda hizmet yapmanız gerekiyor. Allah'ın verdiği ilahiyat tahsilinin gereğini yapmanı istiyorum. Görevde ihmalkar olursak hepimizden hesabını soracak. Elimizdeki bu fırsatları değerlendirmemiz gerekir. Dünya imtihan dünyası. İmtihanımızı en iyi ve en güzel şekilde vermemiz gerekir.” Dedi ben de;

-"Neden olmasın. Rabbimin verdiği bu emaneti yolunda kullanmak, milletime gerekli bilgileri anlatmak boynuma borçtur” diyerek kabul ettim.

Program müdürünü çağırdı;

-"Kazım hocam televizyonumuzda program yapacak” diye tembih etti.

Yanılmıyorsam birkaç sene sürdü programım. İsmi; "HAYAT VEREN PRENSİPLER” idi. Paket yayın olarak yayımlanıyordu. Çalıştığım için, canlı yayında aksaklık olmaması açısından paket yayını tercih etmiştim.

Ahmet Özcan'ın vefatından sonra da epey devam etti programım. 28 Şubat günleriydi. Bir gün programa gittiğimde;

-"Hocam programın kaldırıldı” dediler. "neden?” diye sorunca;

-"Hocam vali öyle istedi” cevabını aldım. O gün itibariyle "HAYAT VEREN PRENSİPLER” programım sona erdi.

 

 

 

KON TV'YE

 

Dile kolay, bunca zaman,

Susmadı hiç, susmaz bir an,

Vatan, ezan, bayrak, iman,

Konya'mızın pak kanalı!

 

Yayınlarda Hakkı yeğler,

Korkmaz asla, doğru söyler,

Kardeşliği, rehber eyler,

Bölgemizin ak kanalı!

 

Dinî gerçek, düzgün haber,

Millet ile hep beraber,

Can dostlarla muhabbetler,

İnsanımın hak kanalı!

 

Gece gündüz, yayındadır,

Milletimin yanındadır,

Uyumaz hiç, kıyamdadır,

Gönlümüzün tek kanalı!
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ