Mehmet Akif TEKİN
Mehmet Akif TEKİN
mehmetakiftekin@yenikonya.com.tr

34 hafta şampiyonluk yarışı içerisinde kalmak…

26 Nisan 2022, Salı günü eklendi.

Konyaspor skandallar ile dolu geçen bir sezonun 34 haftasında şampiyonluk yarışı içerisinde kalarak başarılı bir sezonu geride bırakmak üzere. Kalan 4 lig maçında alınacak puanlar ile ligi ikinci sırada bitirerek sezon boyu hak ettiği şampiyonlar ligi vizesini almak isteyen yeşil beyazlı ekip inanarak yoluna devam ediyor.

Sezon başında kimsenin beklemediği bu başarı her hafta katlanarak devam etti. Ligin ilk yarısından sonra yaşanan talihsiz olay ve açıklamalardan sonra birkaç hafta bocalayan Konyaspor sonrasında kimliğini sahaya yansıtarak istenilen sonuçları alamaya devam etti. Her takım gibi hakem hatalarından çok fazla canı yanan ama buna rağmen 34 hafta şampiyonluk yarışı içerisinde kalarak büyük bir irade ve başarı ortaya koydu.

Malatya maçı her anlamda Konyaspor adına zor bir maçtı. Kaybedecek bir şeyi olmayan Malatya temsilcisi Konyaspor'a zor anlarda yaşattı. Ancak Konyaspor etkili ve soğuk kanlı oyunu ile sahadan galip ayrılmayı bildi. Maçın başında skor bulup Malatyaspor'un gardını erkenden düşürmeyi planlayan Konyaspor 10 dakika içerisinde net 2 pozisyona girdi. Sezon başından beri Abdülkerim'in defans bölgesinden attığı bir çok pas ile tehlike yaratan Konyaspor bu maç içerisinde de bunu uygulamaktan çekinmedi. En golcü yerli stoper olmasının yanına defanstan ileriye tehlikeli toplar atması ve topu taşıması ile öne çıkan Abdülkerim kendisi adına da çok verimli bir sezonu geride bırakmak üzere.

Sezon başından beri orta alan ve kanat oyuncularının uyumundan sürekli bahsettik zaten ama bu maçta bir kez daha gördük ki kanat oyuncuları nasıl orta alana yardım ediyor ve alan kapatıyor. Orta alan oyuncuları ise aldıkları her topta kafalarını kaldırarak en müsait yere oynayarak rakibi üzerine çekiyor ve rakip kanatları bu şekilde boşaltarak kendi kanat oyuncularına pozisyon hazırlıyor. Bu sezon başından beri başarılı bir şekilde devam etti ve Konyaspor ligin en düzenli takım oyunu oynayan kulüplerinden biri oldu.

Şimdi son bir gayret ile kalan 4 maçtan en iyi sonuçları alarak rakiplerinde durumuna bakarak şampiyonlar ligi vizesi almak en büyük hedef olacak. Her şeye rağmen başarılı bir sezon geride bırakılacak. Tebrikler artık sezon sonuna…

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ