Fatih KUT
Fatih KUT
fatihkut@yenikonya.com.tr

Aileyi bitirme kanunu

10 Şubat 2020, Pazertesi günü eklendi.

Aile'nin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun 20 Mart 2012 Salı günü resmî gazete de 6284 kanun numarası ile yerini aldı. Bu kanun Avrupa'ya verilen sözler karşılığında uygulanmaya konulmuştur.150 yılı aşkındır Avrupa Türkiye'de mevcut olan Müslüman aile yapısını bozmak istemektedir. Ancak birçok yollara başvursa da başarılı olamamıştır. avrupa son hamlesini çok iyi yapmıştır. Anadolu'nun Müslüman halkından oy toplayan, dindar nesil yetiştirmeyi hedefleyen ama deist ve ateist neslin artışına neden olan bir parti ile bu kanunu çıkarması çok ilginçtir. Bu partinin söylemleri her ne kadar İslami gibi görünse de, emirlerini Avrupa'dan ve İngilizlerden alması de bir o kadar ilginçtir. ilgili kanun maddesi şöyledir:'' birinci bölüm, madde 1,(2) bu kanunun uygulanmasında ve gereken hizmetlerin sunulmasında aşağıdaki temel ilkelere uyulur: a) Türkiye cumhuriyeti anayasası ile Türkiye'nin taraf olduğu uluslararası sözleşmeler, özellikle kadınlara yönelik şiddet ve aile içi şiddetin önlenmesi ve bunlarla mücadeleye ilişkin Avrupa konseyi sözleşmesi ve yürürlükteki diğer kanuni düzenlemeler esas alınır.'' Durum bu Avrupa kanunlarına göre düzenleme olacak. Peki, bu düzenleme bizim Müslüman topluma uyar mı? Tabiî ki uymaz. Avrupa'da aile mefhumu kalmadı şimdi sıra Türkiye'de.17 yıllık sürece baktığımızda ülke ekonomik anlamda belki bir yere gelmiştir ancak manevi olarak müthiş bir çöküntü içindedir. Şimdi ise ekonomi dahil ülkemiz bir çok sıkıntı içine girmiştir. Tüm bunların sebebi çok açıktır :‘'haktan ve adaletten ayrılmak''.devleti yöneten akıl sanırım ben artık oldum her şeyi ben hallederim anlayışı ile devlet yönetiyor. 

         Müslüman için kuranı kerim hayat kitabıdır hükümleri, haberleri bağlayıcıdır. Önceki kavimlerin haberleri bizlere gelmiştir. Neden helak oldular başlarına ne geldi bilinmektedir. Kim kendisine vahiyler bildirildikten sonra nefsine şeytana uyar, hak ve adaletten ayrılır, Allaha isyan ederse sonu hüsrandır. Yani bir insan makam mevki sahibi olduğunda çok fazla kendine güvenmemelidir. Gelelim tekrar aile meselesine yüzlerce yıldır Müslümanların ailesini dağıtmaya çalışan Yahudi zihniyeti Avrupalılar ve İngilizler şimdi başarıya ulaşmıştır. Avrupadakiler ve İngilizler her halde şöyle diyordur: yahu biz Türkiye'nin yönetiminde olsak aileyi bu kadar dağıtamazdık. Çok acı bir durum. Derler ya Ağacı balta kesiyormuş ağaç ağlamaya başlamış. Ağaca demişler neden ağlıyorsun? Ağaç demiş ki: beni kesen baltanın sapı benden ondan ağlıyorum. Şimdi bende ondan ağlıyorum bir Müslüman olarak. Bu ülkede çıkarılan kanunların tamamına yakını halkın inancına, töresine aykırıdır.

Geçen gün haberlerde bir amcanın evden uzaklaştırıldığını, soğuk kış gününde arabasında yattığını mutlaka izlemişsinizdir. Kadının beyanı esas alındığı için erkeklere ikinci sınıf insan muamelesi yapılmaktadır. Amcanın suçu çocuklarını uyarmak. bir baba çocuklarına terbiye vermek için hiçbir şey yapamayacaksa vay halimize hepimiz potansiyel suçluyuz. Devlet eliyle tüm erkekler potansiyel suç makinesi olarak gösterilmektedir. Bunu yapan kurum ise aile bakanlığıdır. Ülkemizin huzura kavuşması, ailenin kurtulması için ,aile bakanlığının derhal kapatılması gereklidir. Devlet yetkililerine uyarımdır: devletin, toplumun ayakta kalmasını istiyorsanız, öncelikle aile kurumunu kurtarmamız gereklidir. Nasıl ki devletin yönetimi için reise ihtiyacı varsa ailenin de bir reise ihtiyacı vardır. Bu reiste babadır. Siz babalık makamını yok ederseniz büyük sıkıntı çıkar. Onun için 6284 nolu kanunun hemen değişmesi ve kendi toplumumuza uygun bir aile kanunu çıkarılmasına acil ihtiyaç vardır. Devleti yaşatmak için insanı yaşatmak, insanı yaşatmak için aileyi yaşatmak esastır. Vesselam…

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ