Mehmet Akif TEKİN
Mehmet Akif TEKİN
mehmetakiftekin@yenikonya.com.tr

Ligin devre arasında kaybedilen çok şey oldu…

24 Şubat 2022, Perşembe günü eklendi.

Konyaspor ertelenen Başakşehir müsabakasında çokta kötü oynamadığı, 6 puanlık maçta Başakşehir'e kaybederek hem ikincilik hem de ilk beş yarışında büyük bir yara almış oldu. Bu duruma sebep olan sebepler arasında en göze çarpan ise gerekli bölgelere yapılamayan takviyeler…

Sezon başından beri savunma hattı ile ön plana çıkan Konyaspor son 3 maç özelinde sürekli olarak bu bölgelerde yapılan hatalar sonucu puanlar kaybediyor. Futboldan anlayan herkesin bu bölgeye takviye yapılması gerektiğini bilirken Konyaspor'da bir kesim yapmama kararı alarak tüm futbol kamuoyunun aklıyla oynamış oldu. Bazı durumlarda bazı istekler alternatif değil zarurettir. Belki Konyaspor lig tarihinin en iyi puan ve derecesini alacakken devre arası yapılamayan hamleler şimdi Avrupa kupalarına katılım hakkını bile zora sokmuş durumda.

Yenilen goller tamamen ve tamamen takım savunmasındaki zafiyetlerden kaynaklı goller. Adam paylaşımının yapılamaması, yada defans hattının önde kalması ve arkasını boş bırakması gibi. Atılan gol ise bence alt yapılarda ders niteliğinde gösterilmesi gereken bir gol. Hızlı hücuma nasıl çıkılır Konyaspor bunu bu golde çok güzel bir şekilde gösterdi.

Son yaşanan bu puan kayıplarının hepsi maalesef Konyaspor yönetimine yazar. Gerek maçlardan önce ve sonra yapılan talihsiz açıklamalar gerekse hocanın elzem gördüğü, istediği yerlere yapılamayan takviyeler Konyaspor'un bu başarılı sezonunun, beklentilerinin altında kalmasına sebep olabilir.

Şimdi yapılacak tek şey artık girilen sözde o ‘'şampiyonluk'' söylemlerinden çıkıp lige gerçekçi bakarak ortada olan her puana talip olmak.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ