Şerife Gül KOÇHAN
Şerife Gül KOÇHAN
serife@yenikonya.com.tr

MÜJDELİ HABER

21 Mayıs 2022, C.tesi günü eklendi.

Bu hafta Konya'da çok sevindirici bir haber aldık.

Konya Numune Hastanesinin yoğun bakım servisinde Covid-19 tanısıyla tedavi gören hastanın kalmadığını öğrendik. Müjdeli haberi İl Sağlık Müdürlüğü verdi. Hastanede 2 yılı aşkın süredir yüzlerce Covid-19 hastası tedavi gördü. Hatta bir ara, şu vakaların pik yaptığı dönem hastane yalnızca pandemi hastanesi olarak hizmet verdi. Gelinen son süreçte, sağlıkçılarımızın bu büyük başarısıyla Konya Numune Hastanesi kent merkezinde Covid-19 hastasını sıfırlayan ilk kamu hastanesi oldu.

Nereden Nereye…

Dile Kolay… Aylarca, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınıyla mücadele ettik, ediyoruz. Bana göre ülkemizde alınan tedbirler ve getirdiği sonuçlar, birçok dünya ülkesine göre çok daha başarılı ilerdi. Zamanında alınan kapanma kararları, halen toplu taşımalarda geçerli olan maske kuralı ve sağlık ordusunun üstün gayreti, güzel sonuçlar almamıza neden oldu. Tabi yerli aşımız TURKOVAC dâhil, kısa zamanda uygulanan aşılamalarla da koronavirüs daha etkisiz kılındı…

Süreç çok zordu…

Türkiye'de şimdiye kadar yaklaşık 100 bin kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Bu rakam diğer ülkelerdeyse milyonları buldu. Özellikle yoğun bakım servislerinde çalışan sağlıkçılarımız günlerce uykusuz kaldı. Moral amaçlı, her akşam balkonlara çıktık ve onlara teşekkür alkışlarında bulunduk. Ülkemizde ne yazık ki 41 sağlık çalışanımızı kaybettik… Hepsine Allah'tan rahmet diliyoruz ve canını siper eden herkese bir kez daha teşekkür ediyoruz. İnşallah boşalan o yoğun bakım servisleri bir daha dolmaz, bir daha böyle bir süreç yaşamayız.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ