Reklam
Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Recep Öğütçü
Recep Öğütçü
recepogutcu@yenikonya.com.tr

Çumra Organize Sanayi Büyüyor

14 Şubat 2018, Çarşamba günü eklendi. Font boyutu:

Organize Sanayiler, şehirlerin geleceğidir, şehirlerin kan ve can damalarıdır, istihdam alanlarıdır. Şehirlerin gelişmişliğini görmek isteyen organize sanayilerini görmesi yeterlidir.

Şehirler, Organize sanayileriyle gelişir, büyür, nüfus çeker, cazibe merkezi olur, emlak değerleri artar, iş ve aş merkezine dönüşür. İşte Çumra ilçemiz de iki yıl önce kurulan ve altyapısı hazırlanan organize sanayi bu günlerde yeni bir alana daha kavuşuyor. Bugün beş yüz bin metre karelik parselli kısım doludur, yatırımlar hızla devam etmektedir. Yeni eklenen alan ile sekiz buçuk milyon metre kareyi bulacak olan Çumra Organize Sanayinin, bugünden binden fazla talibi vardır. Her gün onlarca işadamı form doldurmakta, Çumra organizeden parsel almak için başvurusunu yapmaktadır. Bir Çumralı olarak Çumra'nın geleceği adına büyük ümitler taşıyorum.

Evet, Çumra'mızda Konya'nın en büyük organize sanayi kuruluyor. Beş yüz bin metre kareye ilave edilecek devasa aslım bölgesiyle birlikte Çumra geleceğin sanayi merkezi olacak. Çumra Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Oğuz bu hizmete baş koymuş durumda, ilgilileri görüyor, görüşüyor, yakından takip ediyor. İlave edilen yeni alanın da imzaları atılmış durumda, sıra parselasyona ve alt yapıya gelmiştir. Konya-Karaman yolunun hemen kenarında, içinden hızlı ve hızlandırılmış trenlerin geçtiği Çumra Organize Sanayi Bölgesi, Konya merkezine 30 km, Çumra şehir merkezine 10 km mesafededir. Yanı başına kurulacak lojistik merkezle birlikte Konya bölgesinin en canlı sanayi olacaktır. Arazi olarak tarıma çok elverişli olmayan, 3. ve 4. derece tarım arazisi diyebileceğimiz çoraklı bir bölgedir.

Buradan müteşebbislerimize çağrıda bulunuyorum: Çumra Organize Sanayinden parselinizi bugünden ayırtın, başvurunuzu yapın, aldığınız parselinize bir an önce tezgahınızı kurun. Pişman olmazsınız, kazanırsınız. Çumra, kara ve demir yollarıyla İç Anadolu'yu Akdeniz'e bağlayan bir kavşakta. Çumra bölgesinde tarıma yatıran da sanayiye yatıran da kazanacaktır. Çumra OSB, özellikle tarımsal sanayi için biçilmiş kaftandır. Türkiye'nin en büyük zincir markerinden BİM'in lojistik dağıtım merkezi Çumra OSB'de açılmıştır. Yüzden fazla insan çalışmaktadır. Hasılı Çumra gelişiyor, Hızlı tren hattının faaliyete geçmesiyle bu gelişme daha da hızlanacaktır. Karaman serbest bölgesinin kurulması Çumra'yı da müspet yönde etkileyecektir.

Bu yazı 423 kez okundu.
Yorumlar

Yazarın tüm yazılarını görmek için tıklayınız!

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ