Alaettin EKİZER
Alaettin EKİZER
alaettinekizer@yenikonya.com.tr

CHP’NİN MANDACILIK ÖDEVİ

29 Eylül 2021, Çarşamba günü eklendi.

Biden, Aralık 2020'de New York Times'a verdiği bir röportajda "…Erdoğan'ı yenecek duruma gelmeleri için, …Türk liderlerini destekleyip onları cesaretlendirmeliyiz… Darbeyle değil, seçim süreciyle. Parlamento'ya katkı sunmak isteyen Kürt toplumunu entegre etmek için... Bu iş bir süre iyi gidiyordu. ”

Yani Biden; "Önceden Türkiye'de darbe ile iktidarı deviriyorduk, şimdi muhalefeti destekleyerek Erdoğan'ı devireceğiz” demeye getiriyor.

CHP G.B  Başdanışmanı, G.B Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz, "Biden'dan  beklentimiz, Türkiye'ye çok güçlü bir biçimde demokrasi vurgu yapması" şeklinde Biden'dan yardım istiyor. 

Kılıçdaroğlu, "ABD'nin yeni başkanından Türkiye'deki demokrasi hareketlerini desteklemesini isteriz” diyerek Bıden'dan yardım talebinde bulunuyor. 

Zannetmeyin ki CHP'nin mandacılığı yenidir. İsmet İnönü de "Bütün memleketi parçalamadan Amerikan'ın denetimine tevdi etmek, yaşayabilmek için yegâne ehven çare..." Dememiş miydi?

Bıden; "Erdoğan'ı yenmek için, muhalefeti nasıl destekleyip cesaretlendireceklerinin” ipucunu ve verdiği ödevi "Parlamento'ya katkı sunmak isteyen KÜRT TOPLUMUNU ENTEGRE ETMEK…” ifadesiyle veriyor. 

CHP'li öğrenciler derhal Bıden'in verdiği ev ödevini yerine getirmek için kolları sıvıyorlar.

PKK'nın sözcüsü ve meclisteki uzantısı HDP'ye güzellemeler düzmeye başlıyorlar. 

CHP 'li Tanrıkulu: ABD ağzıyla konuşarak "PYD bir terör örgütü değildir!” diyor.

Dursun Çiçek: "Millet İttifakı seçimi kazanırsa HDP'lilere bakanlık verilebileceğini” söylüyor.

CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, "HDP bizim kardeş partimizdir. Devrimci bir partidir. Her daim arkasında durmaya, yanlarında olmaya hazırız" diyor.

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu "HDP'nin eski lideri Selahattin Demirtaş'ın Cumhurbaşkanı seçilmesi gerektiğini " söyleyecek kadar zırvalıyor. 

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç "Türkiye'nin özerklik hakları olan 25 eyalete bölünmesini,  biri Türk diğeri Kürt kurucu unsuru olmasını istiyoruz.” Diyebiliyor. Özkoç'a Kılıçdaroğlu'nun, "Dostlarımız ile iktidar olacağız' sözleri hatırlatılarak "dostlarınız kim?” diye sorulduğunda önce HDP'yi sayıyor. 

CHP ve HDP Türkiye'nin bölünmesi anlamına gelecek, ateistliğin ve eşcinselliğin kanuni korumaya kavuşturulacağı bir anayasa taslağı hazırlıyor. 

Son günlerde Demirtaş'ın "HDP'yi yok sayanlar kaybeder” resti üzerine Kılıçdaroğlu, "Kürt sorunu HDP ile çözülür” diyerek geri adım atıyor.

Sezai Temelli "Çözümün adresi ve asıl muhatabı İmralı'dır.” Deyince işler karışıyor.

CHP, "Her ne pahasına olursa olsun Erdoğan'ı devirme hedefi HDP ile iş birliğini zorunlu kılıyor.” gerekçesi ile çıkmaz bir yola girdiğinin ve başına bela aldığının farkında değil. 

Ey Millet İttifakına oy verecekler! Artık "oy verirken aklınıza Öcalan gelsin”, Cumhur İttifakını  "tükürüğünüzle boğun tükürüğünüzle...", " Sırtınızı YPG'ye, YPJ'ye ve PYD'ye yaslayın.” 

İktidar olursanız heykelcilikteki tecrübenizle bir "Apo heykeli de dikin..."  de ödev tam olsun. 

Sonra çalışkan bir öğrenci (!) edasıyla Bıden'e gidip "Mandacılık ödevimizi yaptık” deyin… 

Size de ancak bu yakışır…

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ