Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK
kazim.ozturk@yenikonya.com.tr

HANGİ DAVRANIŞ DAHA İNSANÎ?

28 Mayıs 2022, C.tesi günü eklendi.

Ne zaman ülkemiz; ayağa kalkmaya, iyi şeyler ortaya koymaya, ülkelerde terör sona ermeye başlasa provokatörler iş başı yapıyor. Kendini bilen, aklı eren, ülke gemisinin su alıp batmamasını isteyenler provokasyonlara gelmez.

 

Ülke, Atatürk'ten sonra; Menderes, Özal ve Erdoğan hükümetlerinde ivme kazanmış, kalkınma çıtası yükseklere kadar çıkmıştır. Belki Menderes dönemini net olarak hatırlayamayabiliriz. Ancak; Özallı yılları hatırlamamak, onun dönemindeki atılımları görmemek, görmezden gelmek nankörlük olur. Özelleştirmeler Özal zamanının getirilerindendir. Dirayetli çıkışlar, sivilleşmenin başlangıcı Özal'a dayanır. Bütün dünya ile entegre oluş, Türkiye'nin dünyaca tanınmasının yolları Turgut Özal'ın eseridir.

Hangi işi yaparsan, iyisini, en güzelini ve en doğrusunu yap. Kendi ellerinizle kendinizi tehlikeye atmayın. Emir olunduğun gibi dosdoğru ol. Kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi başkasına yapma…Bunlar hayat ilkeleri, bize yön gösteren pusula.

Evet; hayata gelen, uzun veya kısa bir ömür süren herkesin hayat veren prensiplere sahip olması gerekir. Kişilik sahibi olmanın, erdemliliği elde tutmanın, şerefli yaratılış özelliğini muhafaza etmenin yoludur bunlar. Bir iş yaptığımız veya yapacağımız zaman; "bu işin sonucunda başkaları zarar mı görecek? Yarar mı? Ben bunu yapınca ülkeye, insanlığa hizmetim olacak mı?” sorularını sormak zorundayız.

Dostlar, mızrak çuvala girmiyor. Gün gelip gerçekler açığa çıkıyor. Kimsenin yaptığı yanına kalmıyor ve kalmayacak. Yalancının mum yatsıya kadar yanar, alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Mazlumun ahı tahttan indirir şahı.

Teröre açıkça destek veren İsveç ve Finlandiya'ya, Masonu, Siyonist'i, Ermenisi, Yahudisi ve Müslüman olmayan bütün emperyal sürülere mi alkış tutarsınız? Türkiye bu ülkelerin terörü desteklemelerine karşı çıktığı için kendi memleketini dışarıya şikayet mi edersiniz?

Yoksa: "Ülkem zarar görmesin, son vatan toprağımız namahrem ellere geçmesin, ben de bütün imkânlarımı kullanıp vatanımın istiklali için çalışayım mı dersiniz?

Evet hangi davranış daha milli? Hangi davranış daha insanî?

Gözünü Aç Artık!

 

Ayak oyunuyla yemek isterler,

Türkiye hedefte gözün aç artık,

"Ezelden düşmanız” demek isterler,

Yapılanı gör de batıdan geç artık,

Türkiye hedefte, gözün aç artık!

 

 

 

Parça parça edip ruhum çaldılar,

Birlik duygumuza zehir saldılar,

Haçlı güruhuyla hem dem oldular,

Tarih sayfasına özün aç artık,

Türkiye hedefte, gözün aç artık!

 

Dinimiz İslam'dır, Türk kanımız var,

Ezelde kahramanlık şanımız var,

Bayraklaşmış olan çok anımız var,

Mehmetlerimle koş hızın aç artık,

Türkiye hedefte, gözün aç artık!

 

Hep sopa yiyorlar uslanmıyorlar,

Rahmanın sözüne yaslanmıyorlar,

Hiç hakla hukukla beslenmiyorlar…

Bu gâvur uşaklarından geç artık,

Türkiye hedefte gözün aç artık!

 

Vatan varsa iman ezan Kur'an var,

Dostları seven vefalı insan var,

Muhabbet deminde edep erkân var,

Kanatlan göklere durma uç artık,

Türkiye hedefte gözün aç artık! (28 MAYIS 2022)

 

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ