KONYA’DA ORTAK SINAVLARA YÖNELİK KONU SORU DAĞILIM TABLOLARI YAYIMLANDI

 KONYA’DA ORTAK SINAVLARA YÖNELİK KONU SORU DAĞILIM TABLOLARI YAYIMLANDI
Milli Eğitim Bakanlığı, ülke genelinde yapılacak olan 6 ve 9. sınıf ortak sınavlarına ilişkin konu soru dağılım tablolarını kamuoyuyla paylaştı.

Buna göre, 6.sınıf Türkçe sınavında 16 soru bulunacak. Bunlardan 14'ü çoktan seçmeli, 2'si de açık uçlu olacak. 6.sınıf Matematik sınavında ise 10 adet açık uçlu soru yer alacak.

- 9. sınıf Türkçe sınavında 7, Matematik sınavında ise 8 tane açık uçlu soru olacağı belirtildi. 

MEB, her derste hangi kazanım ve konulardan kaç soru sorulacağını gösteren detaylı tabloları yayımladı. Tabloya göre konular şunlar olacak: 

- 6. sınıf Türkçe sınavında okuma, anlama ve yazma becerileri; söz varlığı, zamirler, edatlar, yazım kuralları başlıklarından sorular çıkacak. 

- 6. sınıf Matematik sınavında ise sayılar ve işlemler, kesirler, oran-orantı, ondalık sayılardan sorumluluklar olacak.

- 9. sınıf Türkçe sınavında metin türleri, anlam ilişkileri, ana fikir, yorumlama gibi konulardan;

- 9. sınıf Matematik sınavında ise denklemler, köklü ifadeler, oran-orantı, üçgenlerin temel özellikleri ele alınacak.

  • #konya #konya haber #konya ortak sınav

Yorum Yap

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan yenikonya.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Bu habere henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın!
X
Yorum Yazma Sözleşmesi
“Sayfamızın takipçileri suç teşkil edecek, yasal olarak takip gerektirecek,hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, müstehcen, toplumca genel olarak kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir yorumu bu web sitesinin hiçbir sayfasında paylaşamazlar. Bu tür içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk yorumu gönderen takipçiye aittir. yenikonya.com.tr'ye yapılan yorumlar arasından uygun görmediklerini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin yayınlamama veya yayından kaldırma hakkına sahiptir. Konhaber başta yukarıda sayılan hususlar olmaz üzere kanun hükümlerine aykırılık gerekçesi ile her türlü adli makam tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinden Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 332.maddesi doğrultusunda istenilen yorum yapan takipçilerine ait ip bilgilerini ve yapmış olduğu yorumları paylaşabileceğini beyan eder ”
BENZER HABERLER