Mehmet Akif TEKİN
Mehmet Akif TEKİN
mehmetakiftekin@yenikonya.com.tr

Hakemin gölgesinde kalan müthiş bir müsabaka…

21 Şubat 2022, Pazartesi günü eklendi.

Konyaspor-Kasımpaşa arasındaki mücadele son zamanlarda ligde izlediğimiz belki en güzel müsabakaydı. Ancak bu müsabakada hakem kararları çok tartışıldı. Konyaspor aleyhine vermiş olduğu birçok karar ile bu güzel müsabakanın önüne geçmiş oldu. Ligdeki her takımın hakemlerden şikayetçi olmasına rağmen TFF ve MHK'nin halen bir çözüm yolu bulup bir çaba içine girmemesi ise Türk futbolunun nasıl yönetilemediğinin en büyük göstergelerinden biri.

Baştan sona her iki takımda kazanmak için elinden gelen her şeyi yaptı. Ancak bazı yapılan hatalar maalesef çok can yaktı. Bu hatalarda gösterdi ki İlhan Palut'un özellikle bazı bölgelere transfer istemekle ne kadar haklı olduğunu gösterdi. Sportif başarılarda takım oyunu çok çok önemlidir ancak bazı oyuncuların bireysel performansları ise bu oyunda daha öne çıkar. Buna en güzel örnek ise Abdülkerim Bardakçı olarak gösterilebilir net olarak maçın en iyi oyuncusu durumundaydı.

Kasımpaşa bireysel yetenekli oyuncuları sayesinde bulduğu goller ile maça tutunmaya başardı. Konyaspor bazı amatörce hatalarca yapınca, hakem isteyerek ya da istemeyerek Kasımpaşa'nın yanında da yer alınca skor almak Kasımpaşa adına daha kolay oldu.

Sonuç olarak baktığımız zaman üst düzey bir müsabaka hakem yüzünden gölgelendi. Konyaspor adına kadro derinliğindeki zafiyet bu maç daha belirgin olarak göze çarptı. Bir amaç uğruna mücadele edilecekse her alanda daha çok saba sarf edilmeli, edilmeliydi…

Konyaspor için artık bazı söylemlerin yersiz, gereksiz olduğu takımı baskı altına almaktan başka bir işe yaramadığı görülmüş oldu. Saha dışında yapılan yanlışlarda eklenince herkes için hayal kırıklığı oluştu. Artık her şeyi unutup biran önce bir sonraki müsabakaya hazırlanılmalı.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ