Sonradan İstanbul’a Bağlanan İlçede Büyük Değişimler Yaşandı

Fatih Bayram
İnternet Editörü
 Sonradan İstanbul’a Bağlanan İlçede Büyük Değişimler Yaşandı
İstanbul, yalnızca Türkiye’nin değil aynı zamanda tüm dünyanın en gözde şehirleri arasında yer alıyor. Tüm dünyanın gözünün üzerinde olan İstanbul’un her bir ilçesi son derece güzel ve ihtişamlı duruşu ile dikkatleri üzerine çekiyor. Kocaeli’nden ayrılan ve sonrasında İstanbul ilçesi haline getirilen Tuzla da bu ilçelerden biri.

Son derece kalabalık nüfusa sahip olan İstanbul birçok ilçesiyle oldukça önemli bir şehirdir. Hem ticaret hem de sanayi şehri olan İstanbul'un her semtinin de gelişimine ayrıca önem veriliyor. Türkiye'nin en fazla ilçesine sahip olan İstanbul hem doğal hem de tarihi güzellikleri ile ilgileri üzerine çekiyor. Birçok farklı güzelliği bulunan şehre farklı ilçeler eklenmesi de hem nüfusunu artırıyor hem de gelişmesine önemli katkılar sunuyor.

tuzla il olacak mı

Tuzla İstanbul'a Bağlandı, Tersaneler Bölgesi İstanbul Sınırları İçerisinde

Kocaeli ilçelerinden biri olan Tuzla günümüzde İstanbul'a bağlanan bir ilçe durumundadır. İstanbul'a bağlandıktan sonra ilçede çok ciddi değişimler yaşandı denilebilir. Hem ekonomik hem de ulaşım açısından birçok çalışmanın yapılması ilçenin birçok bakımdan değer kazanmasında etkili olan durumlardan biri. Türkiye'nin en büyük tersaneler bölgesini içinde barındıran Tuzla, bu özelliği ile İstanbul'a değer katan ilçelerden biri durumundadır.

istanbul tuzla ilçe

Kocaeli'nden Ayrılan Tuzla İstanbul İlçesi Oldu

Tuzla ilk olarak 1923 senesinde Kocaeli'nin Gebze ilçesine bağlıydı. 20 Ocak 1954 yılında ise İstanbul'un Kartal ilçesinin bir beldesi konumuna getirildi. 1987 yılında Pendik Kartal'dan ayrılmış ve Tuzla da Pendik'e bağlı hale getirilmiştir. Ancak Bakanlar Kurulu 1922 tarihinde bir karar almış ve Tuzla başlı başına bir ilçe durumuna getirilmiştir.

tuzla il mi olacak

Tarım İlçesinden Gelişmiş Bir İlçeye Doğru

Tuzla 1980'li yıllarda balıkçılık ve tarım gibi ekonomik faaliyetlerin son derece fazla tercih edildiği ilçelerden biriydi. Ancak sanayinin gelişmeye başlaması ile birlikte bu faaliyetlerle ilgilenen kişi sayısı azalma gösterdi. Hem birçok okulun açıldığı hem alt yapının iyileştirildiği Tuzla göç alan gelişmiş ilçelerden biri haline gelmeye başladı.

kocaeli tuzla

Nüfusu Yüksek İlçeler Arasında

Tuzla kara ve demir yolu ulaşımında oldukça iyi bir konumda yer alıyor. Aynı zamanda deniz ulaşımı açısından da son derece uygun bir lokasyonda. Şehir merkezine uzak konumundan dolayı deniz yolu çok tercih edilmemektedir. Türkiye'nin kalabalık ilçelerinden biridir.

  • #kocaeli #tuzla #ilçe haberleri #tuzla ilmi olacak

Yorum Yap

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan yenikonya.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Bu habere henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın!
X
Yorum Yazma Sözleşmesi
“Sayfamızın takipçileri suç teşkil edecek, yasal olarak takip gerektirecek,hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, müstehcen, toplumca genel olarak kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir yorumu bu web sitesinin hiçbir sayfasında paylaşamazlar. Bu tür içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk yorumu gönderen takipçiye aittir. yenikonya.com.tr'ye yapılan yorumlar arasından uygun görmediklerini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin yayınlamama veya yayından kaldırma hakkına sahiptir. Konhaber başta yukarıda sayılan hususlar olmaz üzere kanun hükümlerine aykırılık gerekçesi ile her türlü adli makam tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinden Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 332.maddesi doğrultusunda istenilen yorum yapan takipçilerine ait ip bilgilerini ve yapmış olduğu yorumları paylaşabileceğini beyan eder ”
BENZER HABERLER